Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Nagroda ZEF

nagroda_zef
Jury Zespółu Edukatorów Filmowych przyznaje Nagrodę ZEF na festiwalach filmowych skierowanych do młodego widza.

Nagroda ZEF jest specyficzną formą oceny filmów dokonywana przez Jury ZEF na festiwalach filmów dla dzieci i młodzieży.

Twórcy nagrodzonych filmów dla dzieci i młodzieży otrzymują statuetkę, którą wyprodukowało Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Pierwsze statuetki otrzymali laureaci wyróżnionych filmów w 2021 roku na Festiwalu Ale Kino!

Nagrodę Zespołu Edukatorów Filmowych ZEF w 2021 roku otrzymał film  Mój tata jest kiełbaską, reż. Anouk Fortunier, Holandia 2021. W uzasadnieniu czytamy, że jest to "Historia, która pozwoli nam lepiej się poznać i wzajemnie zrozumieć. O tym, że nikt nie jest idealny, ale zarówno rodzice jak i dzieci mają prawo do spełniania swoich marzeń i planów."

Drugim filmem, który otrzymał nagrodę ZEF jest komediodramat Moje życie to cyrk, który opowiada o tym, że "W życiu – tak jak na scenie – mamy rozpisane różne kwestie, a czasem najtrudniejszą sztuczką jest połączyć z pozoru odległe od siebie światy i marzenia. A wszystko to opowiedziane z humorem i urokiem, w filmie inspirowanym własnym życiem, przez reżyserkę filmu."


nagroda_zef

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.