Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube

O ZEF

Zespół Edukatorów Filmowych (ZEF) to grupa ekspercka, która za cel stawia sobie wyłanianie najciekawszych i najbardziej wartościowych pozycji filmowych skierowanych do dzieci i młodzieży, tak wśród premier kinowych, jak i programów dziecięcych festiwali filmowych, które odbywają się w Polsce.

ZEF jest silny doświadczeniem swoich członków, są to twórcy programów edukacji filmowej, przedstawiciele kin, nauczyciele. Przez lata przyglądali się jakości produkcji filmowych dla najmłodszych widzów, a teraz w ramach innowacyjnego na skalę kraju projektu ZEF, opiniują filmy, a wybranym z nich przyznają znak jakości ZEF, który ma być sygnałem dla branży kinowej i widzów, jakie tytuły są szczególnie wartościowe.

Najważniejszą formą promocji filmów ze „znakiem jakości” jest udzielona im rekomendacja wyświetlania skierowana do wszystkich kin, spośród których część zadeklarowała chęć stałej współpracy z Zespołem. Z doświadczeń wynika, że taka forma promocji jest wyjątkowo skuteczna przy podejmowaniu wyborów w trakcie programowania zarówno rocznych programów edukacyjnych jak i bieżącego repertuaru kina.

Działania zespołu przyczyniają się do zwiększenia zainteresowania dobrym  kinem dla młodego widza, na czym korzystają wszystkie podmioty: kina, dystrybutorzy, pedagodzy oraz – przede wszystkim – dzieci i młodzież.

Zobacz

nagroda_zef

Nagroda ZEF

znak_jakosci_zef

Znak jakości ZEF

Eksperci ZEF

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.