Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Smocza księżniczka

Potencjał edukacyjny 8 z 10 gwiazdek
8 / 10
Atrakcyjność dla widza 9 z 10 gwiazdek
9 / 10

Rekomendacja ZEF

NAGRODA ZEF na MFFMW Ale Kino! 2022

"Za połączenie historii z kulturą popularną w baśniowej konwencji, ukazującej dialog między przeszłością a teraźniejszością. Za mądre, dzielne i silne postaci dziewczęce, które odczarowują świat pełen stereotypów i uprzedzeń. Subtelne pokazywanie nowych drogowskazów życiowych. Zachwycającą kreskę w rysunku oddającą magiczny charakter tej opowieści. Wyjątkową muzykę stanowiącą dopełnienie obraz."

Jury rekomendujące film: Agnieszka Piotrowska-Prażuch, Jolanta Myszka, Artur Lecybil  

smocza ksiezniczka

Ocena natężenia treści spornych: brak

Brak

Metryka filmu

Opis filmu

Dawno, dawno temu w jaskini pełnej złota, niedostępnej dla ludzi, żył smok, który chciał mieć dzieci. O pomoc poprosił czarownicę, która postawiła jeden warunek. Pewnego dnia, jeśli smok się zdenerwuje, będzie mogła odebrać mu to, to na czym mu najbardziej zależy.

Ta przepiękna wizualnie, baśniowa opowieść o złym królu, mądrym smoku i niezwykłym dziecku skrywa współczesne prawdy o naszej relacji ze światem natury, o chciwości i władzy oraz o sile przyjaźni i miłości.

Zwiastun filmu

Zobacz inne filmy

Pokaż inne filmy

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.