Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Lato, kiedy nauczyłam się latać

Potencjał edukacyjny 9 z 10 gwiazdek
9 / 10
Atrakcyjność dla widza 9 z 10 gwiazdek
9 / 10

Rekomendacja ZEF

NAGRODA ZEF na MFF Kino Dzieci 2022

Za wyjątkową lekkość w ukazywaniu świata współczesnych młodszych nastolatków i trafną diagnozę umiejętności radzenia sobie dzieci w trudnych sytuacjach, związanych z relacjami (przyjaźni i miłości), oswajaniem choroby oraz przepracowywaniem traum (również wojennych) starszych pokoleń.

 ---------------

Film w przystępnej dla młodych widzów formie przedstawia problemy, z którymi boryka się współczesna młodzież. Z jednej strony - pęd za lajkami i koniecznością bycia ważnym w mediach społecznościowych, z drugiej potrzebę miłości i czucia się potrzebnym w rodzinie.
Oprócz zagadnień związanych z relacjami rówieśniczymi (przyjaźń, pierwsza miłość), film zadaje pytania o miejsce młodego człowieka w historii swojej rodziny.

Jury rekomendujące film: Emilia Żuber, Joanna Zabłocka-Skorek, Artur Lecybil


347617512_270600965498203_4649877944992406962_n

Ocena natężenia treści spornych: brak

Brak

Metryka filmu

Opis filmu

Pierwszy pocałunek, znalezienie przyjaciół i zrobienie czegoś, co będzie można wspominać przez wiele lat – Sofija ma ambitne plany na najbliższe miesiące. Pobyt na wyspie Hvar z początku nie zapowiada się jednak jak przygoda. Ostatecznie babcia wpycha w nią kanapki i smaruje kremem do opalania, robiąc wstyd przed innymi. Na domiar złego trudno tu o dostęp do internetu! Dwunastolatka na długo nie zapomni jednak tych wakacji z innego powodu. Gdy dowie się o istnieniu niewidzianego wcześniej kuzyna, a na jaw wyjdą tajemnice rodzinne, Sofija zrozumie tego lata, jak ważne jest poznać swoich bliskich… bliżej. To pełna humoru, międzypokoleniowa historia skąpana w chorwackim słońcu. Film powstał na podstawie książki „Leto kada sam naučila da letim” pochodzącej z Serbii Jasminki Petrović.

 

Zobacz inne filmy

Pokaż inne filmy

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.