Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Gandhi i spółka

Potencjał edukacyjny 8 z 10 gwiazdek
8 / 10
Atrakcyjność dla widza 8 z 10 gwiazdek
8 / 10

Rekomendacja ZEF

NAGRODA ZEF na 8. Festiwalu Kinolub 2023

Za ukazanie międzypokoleniowych ideałów oraz wartości, które przyświecały tytułowemu superbohaterowi. Za przedstawienie w czuły i zabawny sposób codzienności, przygód i perypetii, w których możemy towarzyszyć głównym bohaterom. Z każdą minutą filmu możemy obserwować w jaki sposób młodzi bohaterowie uczą się rozwiązywać problemy oraz szukają kompromisów w obliczu trudnych sytuacji. Mintoo i Mitra zmagają się z dylematami takimi jak; pomoc innym, gra fair play, oszustwo, kradzież, relacje koleżeńskie, rywalizacja wśród rówieśników, ochrona środowiska, a przede wszystkim dbanie o własną reputację. Twórcy w atrakcyjny sposób snują opowieść o superbohaterze, którego wartości przekazywane są z pokolenia na pokolenie i mimo różnicy wieku rozumiane w podobny sposób.

--------------------------------------

Film w zabawny sposób przedstawia historię dwóch przyjaciół Mintoo i Mitrama, którym co chwilę przytrafiają się przygody, w których muszą podejmować decyzje mające wpływ nie tylko w skali mikro (między chłopcami), ale także, a może przede wszystkim, w skali makro (rodzina, szkoła, społeczeństwo). Cała narracja bardzo mocno oscyluje między pytaniami o to, jakimi atrybutami powinien się cechować superbochater, czy powinien posiadać nadprzyrodzone moce? Wydaje się, że to właśnie prostolinijność, uczciwość i prawda są tymi wyjątkowymi wartościami. Historia o tworzeniu trwałych relacji międzypokoleniowych, dbaniu o dobro drugiego człowieka, oraz nauce wybierania moralnych i etycznych postaw.

Po projekcji zalecana jest rozmowa/dyskusja poszerzająca informacje dotyczące Mahatma Gandhiego.

Jury rekomendujące film: Dominika Zielińska, Kamila Szwarc, Artur Lecybil


 

c8091d9340-poster

Ocena natężenia treści spornych: brak

Brak

Metryka filmu

Opis filmu

Mintoo i Mitra uwielbiają zabawę i psoty. Na szkolny konkurs Mintoo zamierza przebrać się za swojego ulubionego superbohatera Jango, ale splot zabawnych zdarzeń sprawia, że zmuszony jest przebrać się za bohatera narodowego Indii – Mahatmę Gandhiego. Czy podoła tej wymagającej roli i, podobnie jak Gandhi, stanie się wzorem uczciwości i bezinteresowności?

Zwiastun filmu

Zobacz inne filmy

Pokaż inne filmy

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.