Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Tony, Shelly and the Magic Light

Potencjał edukacyjny 9 z 10 gwiazdek
9 / 10
Atrakcyjność dla widza 9 z 10 gwiazdek
9 / 10

Rekomendacja ZEF

NAGRODA ZEF na 63. Zlin Film Festival

Wyczarowano nam świat realistyczny, z jego codziennymi zmaganiami i problemami, a zarazem magiczny i poetycki. Ta niezwykła animacja lalkowa zrealizowana z ogromną dbałością o szczegóły ręcznie robionych dekoracji. Miejsce akcji koresponduje ze stylem filmu: secesyjna, stara kamienica zachwyca różnorodnością barw, tekstur i użytych materiałów. To formalne bogactwo nie przytłacza, a kreuje szczególne "genius loci", które samo w sobie staje się bohaterem filmu. Historia nie idealizuje świata i nie infantylizuje widza, jednocześnie pokazując piękno  i możliwości otaczającego nas świata. Porusza wiele ważnych zagadnień jak: bycie innym, radzenie sobie z samotnością, poczucie straty, siła wyobraźni. Magiczna opowiecie o świetle i mroku, które są w każdym z nas. Pytanie tylko, co zwycięży?

Jury rekomendujące film: Kaja Łuczyńska, Katarzyna Januszewicz-Kot, Agnieszka Piotrowska-Prażuch

384556622_324878820222919_5963082989669976744_n

Ocena natężenia treści spornych: bardzo mało

Przedstawienie ducha w filmie może budzić poczucie strachu u szczególnie wrażliwych dzieci.

Metryka filmu

Opis filmu

Jedenastoletni Tony ma wyjątkową cechę, z którą się urodził – świeci. Jego kontrolujący rodzice starają się zatrzymać go w domu, aby chronić go przed światem zewnętrznym. Przed Bożym Narodzeniem do jego domu wprowadza się niezwykła dziewczyna o imieniu Shelly i wywraca jego świat do góry nogami. Po raz pierwszy Tony ma prawdziwego przyjaciela. Wprowadza Shelly do świata fantazji w swoim bunkrze na poduszki, a ona pokazuje mu swój sekretny skarb: magiczną pochodnię. Dzięki jego światłu tworzą niesamowite obrazy i światy, które tylko oni mogą zobaczyć. W ten sposób rozpoczynają pełne przygód poszukiwania źródła tajemniczych kępek ciemności, które wysysają słońce z ich domu. Tony, Shelly and the Magic Light to film o tym, jak to jest być innym, to opowieść o przyjaźni i wyobraźni, o świetle i ciemności.

Zwiastun filmu

Zobacz inne filmy

Pokaż inne filmy

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.