Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Kurczak dla Lindy

Potencjał edukacyjny 10 z 10 gwiazdek
10 / 10
Atrakcyjność dla widza 9 z 10 gwiazdek
9 / 10

Rekomendacja ZEF

NAGRODA Międzynarodowego Jury Edukatorów na 41. MFFMW Ale Kino! 2023

Zabawna, dynamiczna historia opowiadająca o trudnych sprawach z delikatnością i czułością, pełna żywych. a zarazem naturalnych dialogów. Unikalna forma artystyczna służy tu jako wartość dodana, jeszcze jeden język do wyrażania emocji, wglądu w siebie i swoje uczucia. Spojrzenie Lindy, to spojrzenie dziecka przeżywającego stratę w sposób jakże nieliniowy i nieoczywisty. Oglądając świat jej oczami, mamy wyjątkową okazję współodczuwania z tą młodą bohaterką. Ta poetycka, oddziałująca na zmysły animacja to wspaniałe kino zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Film oceniało 3. Jurorów (w tym ekspertka ZEF). Film rekomendują; Remke Oosterhuis, Michalina Drygasiewicz, Anna Gawrysiak-Knez

MV5BMzk2NDc3YjUtN2JjNS00NGZmLWJiOTItZDU0NjU2OWNmYzg0XkEyXkFqcGdeQXVyMTE5MDE3MTA0

Ocena natężenia treści spornych: brak

Brak

Rekomendowany etap edukacji:

szkoła podstawowa 4-6

Rekomendowana grupa wiekowa:

9+

Metryka filmu

Opis filmu

Będzie z tego niezła draka – mała Linda chce kurczaka! I to nie byle jakiego, bo z przepisu, z którego korzystał jej tata. Mama jest gotowa spełnić życzenie córki, ale wcale nie będzie to takie proste… Zdobycie składników na kurczaka z paprykami, którego Linda pamięta z dzieciństwa, normalnie byłoby bułką z masłem. Niestety, wszystkie sklepy są pozamykane, bo ich pracownicy strajkują na ulicach. Kurczaka trzeba szukać gdzie indziej, na przykład na farmie. Rezolutna kura nie da się jednak tak łatwo oskubać! Sprawa szybko angażuje inne osoby: najlepszą przyjaciółkę Lindy i jej ciocię, Astrid, a także dzieci z sąsiedztwa. Do tego wszystkiego lokalny policjant utknie na drzewie, bujający w obłokach kierowca zapomni, jak jeździć, zaś komuś w kuchni z wrażenia przypali się obiad. Kurczę, oby wszystko skończyło się dobrze!

 

Zwiastun filmu

Zobacz inne filmy

Pokaż inne filmy

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.