Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Dom serca

Potencjał edukacyjny 8 z 10 gwiazdek
8 / 10
Atrakcyjność dla widza 9 z 10 gwiazdek
9 / 10

Rekomendacja ZEF

NAGRODA ZEF na 12. MFFA Animocje Bydgoszcz 2023

Za obraz jednostki na tle wielkiego miasta. Poruszenie ważnej i aktualnej tematyki związanej z poszukiwaniem tożsamości, wyobcowaniem i emigracją. Film zadaje pytania: czy miejsce determinuje człowieczeństwo oraz jak bardzo aktualne jest powiedzenie: "Tam dom Twój, gdzie serce Twoje". Historia pełna symboli i metafor dodających jej głębi, a widzowi satysfakcji z poszukiwania ukrytych znaczeń. Bogactwo form interpretacyjnych i tematów do dyskusji z młodym widzem. Lekka, finezyjna kreska, której serce bije nad Sekwaną w połączeniu z opowiedzianą historią, sprawią, że mniej przekonani do tej formy artystycznego wyrazu odnajdą tu swoje serce do animacji.

Jury rekomendujące film: Katarzyna Jaruszewicz-Kot, Agnieszka Piotrowska-Prażuch, Artur Lecybil

0018429

Ocena natężenia treści spornych: brak

Brak

Metryka filmu

Opis filmu

Omid jest irańskim imigrantem, który przybył do Francji z rodziną. Pewnego wieczoru na ulicy zostaje zaatakowany i pchnięty nożem w serce. Ale Omid wstaje! W szpitalu diagnoza jest formalna: nie ma serca. Czy zostawił je w Iranie?

Zobacz inne filmy

Pokaż inne filmy

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.