Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Mój tata jest kiełbaską

Potencjał edukacyjny 9 z 10 gwiazdek
9 / 10
Atrakcyjność dla widza 10 z 10 gwiazdek
10 / 10

Rekomendacja ZEF

NAGRODA GŁÓWNA ZEF na Festiwalu Ale Kino! 2021

"Nie dajcie się zwieść pozorom, i tytułowi. To opowieść o bardzo ludzkich sprawach. Historia, która pozwoli nam lepiej się poznać i wzajemnie zrozumieć. O tym, że nikt nie jest idealny, ale zarówno rodzice jak i dzieci mają prawo do spełniania swoich marzeń i planów. Zamiast stać w miejscu warto działać, nawet ryzykując narażenie się na śmieszność. Wyjść z bezpiecznej piwnicy, pełnej zapasów na wypadek zagłady świata, i zrobić coś żeby do niej nie doszło. A jeśli, przy okazji znajdziemy ten międzypokoleniowy punkt wspólny, wspólną pasję zainteresowania, zaakceptujemy i kiełbaskę i jej wege zamienniki, to obydwie strony zyskają ogromną siłę i wsparcie w walce z przeciwnościami losu.

W tym obrazie wszystkie elementy; tempo, gra aktorska, temat i jego ujęcie, animowane wstawki, tworzą harmonijną całość. Momentami rozbawieni, momentami wzruszeni, nie mamy ochoty oderwać wzroku od ekranu.

„Robić czy nie robić?”- cytując główną bohaterkę. Oczywiście, że robić… więcej takich filmów."

Eksperci oceniający film: Agnieszka Piotrowska-Prażuch, Artur Lecybil, Karol Szafraniec

Mój tata jest kiełbaską - plakat

Ocena natężenia treści spornych: brak

Brak

Metryka filmu

Opis filmu

Kiedy Paul postanawia zrezygnować ze swojej nudnej pracy biurowej bankiera, by zrealizować marzenie o zostaniu aktorem, jego dzieciom się to nie podoba. Dlaczego postanowił wszystko zmienić? Czy to wypalenie zawodowe? Kryzys wieku średniego? Jako jedyna wierzy w niego jego najmłodsza córka Zoë. Zachęca go do działania i postanawia towarzyszyć mu w tej przygodzie.

Film na podstawie książki Agnès De Lestrade, pod tym samym tytułem.

Zwiastun filmu

Zobacz inne filmy

Pokaż inne filmy

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.