Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Za duży na bajki 2

Potencjał edukacyjny 7 z 10 gwiazdek
7 / 10
Atrakcyjność dla widza 8 z 10 gwiazdek
8 / 10

Rekomendacja ZEF

Za duży na bajki 2 to pogodna i mądra historia o podejmowaniu najważniejszych życiowych decyzji, opowiedziana z przymrużeniem oka, ale bez infantylizowania tematu i widowni. W lekkiej formie kina przygodowego, a nawet kina drogi, scenarzystka kreśli obraz dziecka podążającego za zaspokojeniem potrzeby bliskości i miłości.

Film może dać możliwość do rozmów na temat relacji dzieci z rodzicami zwłaszcza w sytuacjach, kiedy dochodzi do rozwodów czy porzucenia. To doskonałe narzędzie do dyskusji z uczniami o sposobach wchodzenia w relacje, które wzbogacającą życie, a także o stawianiu granic i zaspokajaniu swoich potrzeb w szacunku do potrzeb innych. Twórcy filmu wskazują, że w rodzinie nie zawsze musi być idealnie. Ważne, żeby mieć blisko siebie ludzi, którym na nas zależy i pozwolić im się kochać. To co najlepsze jest często blisko nas, wystarczy to tylko zauważyć.

Pewne zastrzeżenia może budzić dziwaczny humor, czasami niedostosowany do dziecięcego odbiorcy oraz nielogiczne sceny akcji, które mogą wprowadzać w błąd pod względem edukacyjnym (np. scena ataku niedźwiedzia – dzieci uciekają na drzewo, co w rzeczywistości jest najmniej mądrym rozwiązaniem). W porównaniu do części pierwszej, Za duży na bajki 2 utrzymany jest w tonie lżejszym, bardziej rozrywkowym.

Film Za duży na bajki 2 świetnie się ogląda. To dobrze zrealizowane i zagrane kino przygodowe – dziecięcy bohaterowie są naturalni, a dialogi autentycznie zabawne. Ta produkcja wzrusza i bawi, a dopiero na koniec poucza.

Film oceniało 4. ekspertów ZEF. Eksperci rekomendujący film: Ewa Towarek, Karolina Giedrys-Majkut, Joanna Zabłocka-Skorek

Za duży na bajki 2

Ocena natężenia treści spornych: bardzo mało

Porzucenie dziecka przez jednego z rodziców. Wątek ten jest zestawiony z pozytywną wizją nowej rodziny Waldka, co może stanowić drażliwy temat dla tych dzieci, które przeżywają rozwód rodziców lub rozstanie z którymś z nich.

Metryka filmu

Opis filmu

Ulubione gamingowe trio powraca! Tym razem Waldek, Staszek i Delfina przeżyją lato pełne przygód w Tatrach. Podczas wycieczki Waldek przypadkowo dowiaduje się, że w okolicy mieszka jego ojciec, o którym od mamy słyszał tylko tyle, że dawno temu porzucił ich rodzinę. Chłopiec postanawia za wszelką cenę go odnaleźć i osobiście zapytać o powody tej decyzji. Wraz ze Staszkiem, pod osłoną nocy, wyruszają na poszukiwania. Czyhające na nich na górskim szlaku niebezpieczeństwa to nic w porównaniu z zadaniem, które otrzymuje Delfina. Kreatywna nastolatka musi ukryć przed niczego nieświadomą ciotką, mamą Waldka oraz… jej nowym partnerem prawdę o zniknięciu chłopców. Jakie zawirowania w życie wszystkich bohaterów wniesie ta sekretna misja? Czy Waldek otrzyma odpowiedzi na dręczące go pytania i zrozumie postępowanie ojca?

Zobacz inne filmy

Pokaż inne filmy

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.