Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Skarb Mikołajka

Potencjał edukacyjny 8 z 10 gwiazdek
8 / 10
Atrakcyjność dla widza 8 z 10 gwiazdek
8 / 10

Rekomendacja ZEF

Film zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych, którzy obejrzą go razem z nimi. W lekkiej formie opowiada o wartościach, ważnych dla rodziny i społeczności szkolnej; daje pretekst do rozmów o odpowiedzialności, obowiązkach, przyjaźni, podejmowaniu wyzwań, różnym podejściu do nauczania. Pokazuje, jak żyli ludzie kiedyś (około 30 lat temu) we Francji, ale jednocześnie można łatwo wskazać jego uniwersalny i ponadczasowy charakter. Czasami śmieszy, czasami wzrusza. Pozwala skonfrontować własną wizję bohaterów z serii książek o Mikołajku z ich filmowym wyobrażeniem, skłania ku refleksji na temat przywiązania do domu oraz podwórka - miejsca, gdzie zawiązują się przyjaźnie na całe życie.

Eksperci oceniający film: Elżbieta Piotrowicz, Justyna Sieradzka-Bizoń, Anna Stadnik-Wójtowicz

Skarb Mikołajka plakat (002)

Metryka filmu

Opis filmu

   Bohater ponadczasowych dzieł René Goscinny’ego i Jean-Jacquesa Sempé, uwielbiany przez dzieci i dorosłych Mikołajek, powrócił na kinowe ekrany. Tym razem przebojowy chłopiec wyruszy na poszukiwanie zaginionego skarbu i z pomocą niezastąpionych kumpli postara się zapobiec niechcianej przeprowadzce. Co z tego wyniknie – rozbawi i zaskoczy dosłownie wszystkich. Bo trzecia odsłona filmowych przygód Mikołajka to humor, akcja i atrakcje, które zadowolą nie tylko wiernych fanów bohatera, ale i tych, którzy dopiero wkraczają do jego świata.

    W życiu Mikołajka najważniejsi są: mama, tata, szkoła i przyjaciele – banda nierozłącznych kumpli, bez których wszystko inne nie ma sensu. Kiedy więc tata chłopca awansuje i rodzina musi przeprowadzić się na dalekie południe, Mikołajek wpada w rozpacz. Bo jak tu wyobrazić sobie rzeczywistość bez najlepszych przyjaciół? Bez rogalików Alcesta, okularów Ananiasza, wygłupów Kleofasa – bez wspólnych psot, zabaw i żartów? To po prostu niemożliwe. Dlatego, by zapobiec nieszczęściu i wpłynąć na decyzję rodziców, Mikołajek wraz z ekipą wyrusza na poszukiwanie zaginionego skarbu. Wierzy, że odnalezione bogactwo pozwoli mu pozostać w domu i zatrzyma nieuchronną przeprowadzkę.

Zobacz inne filmy

Pokaż inne filmy

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.