Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Kicia Kocia w przedszkolu

Potencjał edukacyjny 8 z 10 gwiazdek
8 / 10
Atrakcyjność dla widza 8 z 10 gwiazdek
8 / 10

Rekomendacja ZEF

Kicia Kocia w przedszkolu to kolejna okazja do zobaczenia przygód Kici Koci – ulubienicy wielu polskich dzieci – na dużym, kinowym ekranie. Film składa się z sześciu różnorodnych części, z których każda poświęcona jest innemu zagadnieniu. Całość wieńczy „dodatek interaktywny”, w którym bohaterka żegna się z małymi widzami. Warto zaznaczyć, że by w pełni uczestniczyć w jego interaktywności (czyli żeby odpowiedzieć na wszystkie pytania) maluchy muszą znać również poprzednie, kinowe części przygód rezolutnej kotki.

Każdy z odcinków jest kolorowy i wyrazisty. Styl animacji i sposób opowiadania wyraźnie nawiązują do książeczek Anity Głowińskiej. Spotkanie z animowaną bohaterką i jej przyjaciółmi to nie tylko okazja do zabawy, ale przede wszystkim wspólne poznawanie świata, gdyż każdy z odcinków pomyślany został jako krótka lekcja życia skierowana do najmłodszych. Wszystkie odcinki posiadają duże walory edukacyjne i przekazują małym widzom konkretną wiedzę oraz promują pozytywne wartości.

Przedszkolaki doskonale potrafią wczuć się w sytuacje jakie na swojej drodze spotyka Kicia Kocia. Poruszane są tematy bliskie ich codzienności: nauka o zachowaniu w trakcie burzy, cierpliwość w nauce jazdy na rowerze, umiejętność współpracy z dziadkiem czy zachowania w sklepie. Wielką zaletą filmu jest budowanie zróżnicowanej rzeczywistości, w której jest miejsce dla każdego – również dla dzieci z niepełnosprawnościami, które funkcjonują w świecie przedstawionym na równi ze wszystkimi innymi bohaterami.

Atutem serii jest subtelny humor i krótka, odcinkowa forma historii, które prowadzone są po części jako rozmowa narratora z Kicią Kocią, a po części jako przewodnik postępowania w określonych okolicznościach. Dla najmłodszych będzie to więc swoisty drogowskaz, jak radzić sobie z sytuacjami, które mogą stanowić dla nich wyzwanie.

Film oceniało 3. ekspertów ZEF. Eksperci rekomendujący film: Paula Zalewska, Iwona Bartnicka, Kaja Łuczyńska

Kicia Kocia w przedszkolu

Ocena natężenia treści spornych: brak

Brak

Metryka filmu

Opis filmu

Kicia Kocia powraca! Uwielbianą kotkę oraz jej przyjaciół – Packa, Adelkę i Julianka – czekają nowe perypetie. Tym razem spędzimy z nimi dzień w przedszkolu, zobaczymy, jak poznają nowych kolegów na placu zabaw i jak uciekają przed nagłym deszczem. Kicia Kocia pokaże nam także, jak uczy się jeździć na rowerze i jak pomaga dziadkowi zbudować szafkę dla babci. Na Kicię Kocię zawsze można liczyć!

Zobacz inne filmy

Pokaż inne filmy

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.