Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Wiki i jej Sekret

Potencjał edukacyjny 8 z 10 gwiazdek
8 / 10
Atrakcyjność dla widza 7 z 10 gwiazdek
7 / 10

Rekomendacja ZEF

„Wiki i jej Sekret” to czuła opowieść o powrocie do życia i podnoszeniu się z żałoby, opowieść o ojcu i jego córce, którzy odnajdują się nawzajem w miłości do zwierzęcia.

Familijny film twórców m.in. serii „Bella i Sebastian” inspirowany prawdziwą historią poprowadzi nas na spotkanie z dziką przyrodą tuż za małym miasteczkiem w górach, gdzie zamieszka nasza bohaterka Wiki.

"To sekret” - odpowiada pustelnik na pytanie Wiki  jak nazywa się szczenię, które właśnie dostała w prezencie. Ta odpowiedź ma w filmie podwójne znaczenie. Oglądamy fascynujące wejście do świata wilków  - piękne zdjęcia czterech pór roku w tym świecie.

A co po projekcji... Świadomość, że z przyjaźni między dzieckiem a zwierzęciem (także tym dzikim), potrafią zrodzić się wspaniałe uczucia, akceptacja, szacunek i otwartość na innych. Czasami musimy instynktownie odrzucić uprzedzenia i poprzez swoje osobiste doświadczenia poznać prawdę. 

Eksperci oceniający film: Bolesław Drochomirecki, Jolanta Synowiec, Agnieszka Piotrowska-Prażuch

Wiki i jej sekret - plakat

Ocena natężenia treści spornych: bardzo mało

Wyjaśnienia będzie wymagał ukazany konflikt farmerów i wilków oraz śmierć mamy dziewczynki

Metryka filmu

Opis filmu

Ośmioletnia Wiki, wraz z tatą, przeprowadza się do małego miasteczka w górach. Choć nowe miejsce jest pełne uroku, Wiki tęskni za dawnym życiem. Pewnego dnia dziewczynka dostaje od sąsiada niezwykły prezent – małego, cudownego szczeniaka. W tajemnicy przed tatą zabiera go do domu. Tak zaczyna się historia niezwykłej przyjaźni z wyjątkowym zwierzęciem.
Kiedy dziewczynka dowiaduje się, że jej przyjaciel na czterech łapach to nie jest zwykły psiak, a wilcze szczenię, i że nie będzie mogła go zatrzymać, Wiki za nic w świecie nie chce się z tym pogodzić. Jak w obliczu tego niespodziewanego odkrycia potoczą się ich dalsze losy?

Zobacz inne filmy

Pokaż inne filmy

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.