Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Rodzice kontra influencerzy

Potencjał edukacyjny 7 z 10 gwiazdek
7 / 10
Atrakcyjność dla widza 7 z 10 gwiazdek
7 / 10

Rekomendacja ZEF

Film w zabawny sposób przedstawia różnice pokoleniowe między współczesnymi nastolatkami a ich rodzicami. Zarzewiem konfliktów są tu smartfony i media społecznościowe, które nastolatkom zastąpiły realne życie. Różnice w postrzeganiu świata przez pokolenie dorosłych i młodzieży prowadzą do wojny medialnej rodzice kontra influencerzy.

Jesteśmy świadkami argumentacji obu stron. W opozycji stają: książka kontra nowe słuchawki, bezpośrednie relacje międzyludzkie kontra obecność w sieci, umiejętność formułowania zdań kontra krótka informacja. Obydwie strony mają możliwość wypowiedzenia swoich racji, przekonania siebie nawzajem. W ten sposób dochodzi do ważnej międzypokoleniowej rozmowy, rozmowy pełnej akceptacji i otwartości na drugą osobę, chęć jej zrozumienia i znalezienia rozwiązania konfliktowej sytuacji.

Film pokazuje mechanizmy działania mediów społecznościowych, tłumacząc dlaczego są przestrzenią pełną pokus dla młodych ludzi. Pojawia się też wątek hejtu i recepta jak sobie z nim radzić.

Całość podana jest w ciekawej dla młodych formie, z dużą dawką humoru. Po raz kolejny przekonujemy się, że nie mamy prawa osądzania bez poznania racji drugiej strony i o tym, że trzeba starać się zrozumieć swoje światy. Spotkać się wpół międzypokoleniowej drogi i czerpać od siebie jak najwięcej. Zarówno jedna jak i druga strona. 

Film inspiruje do dyskusji o roli mediów społecznościowych we współczesnym świecie, o wadach i zaletach cyfryzacji życia, o relacjach między rodzicami i dziećmi i o tym, czy świat wirtualny może w przyszłości całkiem zastąpić świat realny.

Film oceniało 4. ekspertów ZEF. Eksperci rekomendujący film: Iwona Kwincińska, Agnieszka Piotrowska-Prażuch, Emilia Żuber,  Jarosław Skulski

Rodzice kontra influencerzy włoski plakat

Ocena natężenia treści spornych: bardzo mało

rozmowy bohaterów nt. seksualności, nieheteronormatywności, płynności seksualnej

Metryka filmu

Opis filmu

Jakim wyzwaniem jest dziś bycie samotnym ojcem nastolatki? Paolo -nauczyciel filozofii, wdowiec - samotnie wychowuje córkę o francuskim imieniu Simone i ma z nią bardzo dobrą relację. Jednak, wraz z wejściem dziewczynki w wiek nastoletni, idylla dobiega końca. Jak każdy nastolatek, Simone wpada w sidła smartfona. Dość szybko dojrzewa w niej pragnienie zostania influencerką, jak jej idolka Ele-O-Nora - a to kategoria ludzi, których jej ojciec nie znosi. By naprawić swoje relacje z córką, Paolo rozpoczyna kampanię przeciwko mediom społecznościowym. Pomaga mu sama Simone, która staje się jego internetową menadżerką‪. Niespodziewana sława zrobi z niego, wbrew jego woli, influencera, dzięki czemu odkryje, że media społecznościowe, nawet jeśli należy się z nimi obchodzić ostrożnie, mogą otworzyć nowe możliwości‪.

Zobacz inne filmy

Pokaż inne filmy

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.