Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Szkoła magicznych zwierząt

Potencjał edukacyjny 7 z 10 gwiazdek
7 / 10
Atrakcyjność dla widza 8 z 10 gwiazdek
8 / 10

Rekomendacja ZEF

Film aktorski z animowanymi, magicznymi zwierzętami, które zostają przyjaciółmi dzieci. Obecność zwierząt sprawia, że dzieci zyskują bratnie dusze, czują się bezpieczniej, stają się bardziej pewne siebie i odważne.
Każdy z trójki głównych bohaterów mierzy się z innym problemem: z nieśmiałością, z obcością w nowym środowisku, z kłopotami rodziców. Wszystkich łączy chęć nawiązywania kontaktów i znalezienia prawdziwej przyjaźni oraz to, że mają problem z utrzymywaniem relacji. Film w nieoczywisty sposób stawia przed widzem pytania: jak powinien zachowywać się przyjaciel, czy warto pozostać wiernym swoim przekonaniom, co to znaczy być odpowiedzialnym za innych?
Szkoła magicznych zwierząt podejmuje ważne zagadnienia, które dotyczą prawie każdego dziecka. Pozwala poradzić sobie dzieciom z trudnymi emocjami, związanymi z przebywaniem w grupie rówieśniczej m.in. z lękiem, zazdrością i złością, uczy budowania pozytywnych relacji z przyjaciółmi, przekonuje, że w relacjach warto być autentycznym. Pokazuje też, jak współpraca w grupie pomaga w osiąganiu wspólnego celu.

Jurorzy rekomendujący film: Joanna Zabłocka-Skorek, Emilia Żuber, Artur Lecybil

Szkola magicznych zwierzat plakat ONLINE

Metryka filmu

Opis filmu

Ida nie czuje się pewnie w nowej klasie. Jej wychowawczyni wie jednak, jak sprawić, żeby dziewczynka poczuła się lepiej w szkolnej ławce. Pomoże w tym trochę magii – Ida zaprzyjaźnia się z lisem, a kompanem jej nieśmiałego kolegi Benniego staje się żółw. Zwierzęta są obdarzone niezwykłymi zdolnościami: mówią ludzkim głosem, wykonują sztuczki i są chętne do zabawy. Tymczasem na szkolnych korytarzach zaczyna dochodzić do tajemniczych kradzieży. Znakiem charakterystycznym ich sprawcy jest duży, żółty uśmiech. Dziewczynka wraz z nowymi kolegami próbuje ustalić, kim jest złodziej. Bez przyjaciół – także tych zwierzęcych – nie rozwiązałaby zagadki, a ustalenie winnego w pojedynkę byłoby czarną magią!

Zobacz inne filmy

Pokaż inne filmy

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.