Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Życie Lotty

Potencjał edukacyjny 7 z 10 gwiazdek
7 / 10
Atrakcyjność dla widza 7 z 10 gwiazdek
7 / 10

Rekomendacja ZEF

 WYRÓŻNIENIE ZEF na 8. Festiwalu Kinolub 2023

Za barwną grę konwencjami przy jednoczesnym przełamywaniu tematów tabu i nienachalnym eksponowaniu treści wartościowych edukacyjnie. Przynależność do grupy, poszukiwanie tożsamości, dorastanie, tolerancja oraz inne problemy wieku dojrzewania nie znudzą młodego widza, a wręcz przeciwnie mogą stać się dla niego inspiracją. Film oswaja z różnorodnością, a przy tym w zręczny sposób prowadzi trzymającą w napięciu akcję.

---------------------------------------------------------

Film w szczególnie atrakcyjny sposób opowiada historię uczniów w okresie dojrzenia. Prezentuje niezwykle różnorodną grupę bohaterów. W wyjątkowo sprawny sposób prowadzi narrację zbudowaną wokół przygód na wycieczce szkolnej, łączy gatunki i konwencje przy okazji stanowiąc znakomity materiał edukacyjny. Bezpretensjonalnie podejmuje takie tematy jak problemy dojrzenia, inność, dylematy emocjonalne. W dyskretny sposób przełamuje również tematy tabu. Film stanowi znakomity punkt wyjścia dla dyskusji; jest przy tym przykładem wartościowego, atrakcyjnego wizualnie, angażującego kina familijnego.

Jury rekomendujące film: Dominika Zielińska, Kamila Szwarc, Artur Lecybil

wyróżnienie

Metryka filmu

Opis filmu

Lotta nie mogła się doczekać pierwszej szkolnej wycieczki. Do czasu, gdy okazało się, że jej ojciec jedzie z nimi jako opiekun, ten nowy chłopak Rémi wszędzie za nią łazi, a klasowe rywalki są jeszcze bardziej nie do zniesienia, gdy trzeba mieszkać razem z nimi w schronisku. A w ogóle to czy w tym schronisku straszy? Koledzy, duchy i alpaki tworzą wybuchową filmową mieszankę.

Zwiastun filmu

Zobacz inne filmy

Pokaż inne filmy

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.