Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Szkoła magicznych zwierząt. Tajemnica szkolnego podwórka

Potencjał edukacyjny 7 z 10 gwiazdek
7 / 10
Atrakcyjność dla widza 7 z 10 gwiazdek
7 / 10

Rekomendacja ZEF

Kolejna część opowieści o magicznej szkole, oparta na książce Margit Auer o tym samym tytule. Szkoła magicznych zwierząt. Tajemnica szkolnego podwórka to film delikatny i subtelny, zrozumiały dla młodego odbiorcy i mający rozrywkową formę. Dużą atrakcją produkcji są magiczne i fantastyczne elementy, takie jak mówiące zwierzęta czy zaklęcia.

Siłą opowieści jest dostrzeżenie, że nawet najbardziej różnorodna grupa może współdziałać i akceptować swoje odmienności. Eklektyczność szkolnej społeczności świetnie oddaje muzyka, która pokazuje, że skrajnie różne gatunki muzyczne (np. muzyka klasyczna, rozrywkowa, rap) mogą istnieć razem, a nawet się uzupełniać i tworzyć spójną całość. Perypetie i konflikty w obszarze rówieśniczej kooperacji mogą stać się lustrem do przyjrzenia się współdziałaniu i integracji każdej dziecięcej grupy, z którą pracuje pedagog, chcący wykorzystać ten film w swojej pracy.

Ciekawym wątkiem, który rozwija się przez cały film, jest temat równouprawnienia kobiet - ich znaczenia i wartości, zarówno w odniesieniu do przeszłości, jak i w samej szkole. To dobry punkt wyjścia do opowieści o ważnych kobietach historii, ale także kobietach-pionierkach kinematografii. Warto również zauważyć, że film docenia lokalną historię – to właśnie ona staje się kanwą przedstawienia, przygotowywanego przez szkolną grupę teatralną. To ciekawa inspiracja do poszukiwań własnych lokalnych opowieści i zachęta, by poddawać je twórczej obróbce.

Film oceniało 3. ekspertów ZEF. Eksperci rekomendujący film: Agata Hofelmajer-Roś, Marcin Drzazga, Kamila Szwarc

Szkola-magicznych-zwierzat

Metryka filmu

Opis filmu

W szkole magicznych zwierząt nigdy nie jest nudno! Klasa Idy wita nowe zwierzęta: niesfornego pingwina i pomocnego, ale nieśmiałego kameleona. Z okazji zbliżającej się 250. rocznicy założenia szkoły uczniowie chcą przygotować spektakl opowiadający o jej początkach. Niestety, nie wszystko idzie im kolorowo. Dyrektor szkoły ma własny pomysł na historię przedstawienia, a wybór głównej aktorki budzi dużo emocji. Czy musical zakończy się sukcesem? Jakby tego było mało, ktoś co noc rozkopuje szkolne podwórko, co może doprowadzić do zamknięcia szkoły. Katastrofa wisi na włosku… Magiczne zwierzęta pomogą rozwiązać tę zagadkę!

Zobacz inne filmy

Pokaż inne filmy

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.