Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Ennio

Potencjał edukacyjny 6 z 10 gwiazdek
6 / 10
Atrakcyjność dla widza 8 z 10 gwiazdek
8 / 10

Rekomendacja ZEF

Dokument, poświęcony życiu i twórczości jednego z najważniejszych kompozytorów muzyki filmowej na świecie, a także pięknie poprowadzona opowieść o historii kina i historii XX-wiecznej muzyki. Film zawiera fragmenty filmów, do których Morricone napisał muzykę, materiały archiwalne, sceny z koncertów oraz wypowiedzi samego kompozytora. Ponadto przywołuje wiele opowieści i anegdot z historii kinematografii.

Reżyser pokazuje relacje między artystą i jego dziełem, akcentując trudy procesu twórczego i jego wpływu na życie osobiste, uczy wrażliwości i uświadamia jak złożonym dziełem kultury jest film. Świetnie obrazuje jakie funkcje pełni w filmie muzyka, jak wpływa na emocje widza i odbiór filmu.

Ennio może być punktem wyjścia do rozmowy o wyborach życiowych, o kształtowaniu własnej kariery, o historii kina i muzyki II połowy XX wieku; o tym, jak można tworzyć i odbierać sztukę a także o  umiejętności pracy w zespole,  tworzeniu, artystycznych kompromisach, o talencie i pasji.

Film oceniało 4. ekspertów ZEF. Eksperci rekomendujący film:: Iwona Kwincińska, Elżbieta Piotrowicz, Jarosław Skulski, Karol Szafraniec

Ennio_plakat

Ocena natężenia treści spornych: brak

Brak

Rekomendowany etap edukacji:

szkoła ponadpodstawowa

Rekomendowana grupa wiekowa:

15+

Metryka filmu

Opis filmu

Ponad 500 filmów wybrzmiałoby inaczej, gdyby nie on. Ennio Morricone to nie tylko jeden z najbardziej płodnych kompozytorów muzyki filmowej w historii, ale również uwielbiana przez międzynarodową publiczność legenda kina, której twórczość została dwukrotnie nagrodzona Oscarem®.
„Ennio” jest żywiołowym portretem geniusza, nakreślonym przez wiernego przyjaciela i znakomitego reżysera. Giuseppe Tornatore zaprasza nas w wyjątkowo osobistą podróż po prywatnym i artystycznym życiu wspaniałego kompozytora. Towarzyszą nam w niej wspominający go artyści i reżyserzy, tacy jak Bernardo Bertolucci, Clint Eastwood, Bruce Springsteen, Quentin Tarantino, John Williams czy Wong Kar Wai, ale przede wszystkim wtóruje nam niezapomniana filmowa muzyka Mistrza. W końcu, historia jego życia to historia kina.
„Ennio” to prezent dla fanów utworów Morriconego i wszystkich produkcji, do których stworzył niepowtarzalną muzykę. Przeżyj głębokie filmowe doznanie pod batutą Mistrza!

Zobacz inne filmy

Pokaż inne filmy

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.