Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Zielona szkoła. Ogród szkolny

Potencjał edukacyjny 8 z 10 gwiazdek
8 / 10
Atrakcyjność dla widza 6 z 10 gwiazdek
6 / 10

Rekomendacja ZEF

Film inspiruje do zachowań proekologicznych – dbałości o naturę, życie w zgodzie z cyklem przyrody.  Prezentuje nie tylko ciekawą praktykę nauki poprzez doświadczenie, ale uświadamia także cykl życia, potrzebę poszanowania przyrody, podkreśla rolę wspólnego działania. Dzieci uczą się uprawy roślin od dorosłych, poznają prawa natury oraz zależności świata roślin, owadów i zwierząt. Poznają wartość uprawy ekologicznej oraz smak warzyw, które same wyhodowały, z zaciekawieniem podejmują się pracy ogrodnika i są zachwycone rezultatem swojej aktywności. W filmie ukazane są również bardzo ciekawe relacje między uczniami, a nauczycielami, którzy są empatyczni, skłonni do pomocy i z entuzjazmem odkrywają przed wychowankami świat przyrody.  

Najprawdopodobniej dzieci po obejrzeniu „Zielonej szkoły”  będą miały ochotę zakładać swoje własne przydomowe lub szkolne ogródki. Film można wykorzystać nie tylko do rozwinięcia poruszanych zagadnień, ale i przeprowadzić zajęcia praktyczne, np. sadzenie roślin, budowę domów dla owadów.

Eksperci oceniający film: Iwona Bartnicka, Joanna Zabłocka-Skorek, Emilia Żuber

Zielona szkoła plakat

Metryka filmu

Opis filmu

Jak uprawiać warzywa? Co jest dobrym sposobem na walkę z otyłością? Jak dbać o bioróżnorodność? Tego wszystkiego dzieci nauczą się w szkolnym ogrodzie! Wiele dzieci nie ma pojęcia, skąd pochodzi jedzenie na ich talerzach. Wszystkie zgodnie twierdzą, że ze sklepu. W Holandii od ponad 100 lat funkcjonuje system ogrodów szkolnych. Każdego roku szkoły podstawowe zabierają dzieci na pola, gdzie uczą je jak siać, uprawiać i gotować warzywa. Wyjście z klasy na łono natury uczy je czegoś ważnego - cyklu życia. Będą mogły pobrudzić ręce, buty oraz cieszyć się własnymi zbiorami.

Zobacz inne filmy

Pokaż inne filmy

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.