Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Wróżka Różka

Potencjał edukacyjny 6 z 10 gwiazdek
6 / 10
Atrakcyjność dla widza 6 z 10 gwiazdek
6 / 10

Rekomendacja ZEF

Pogodna i optymistyczna animacja dla najmłodszych, otwierająca przestrzeń do rozmów z dziećmi. Młodzi widzowie mogą utożsamić się z maleńką wróżką Różką, która boi się opuszczać bezpieczną przestrzeń różanego krzewu. Dzieciom również często towarzyszą lęki, a jednocześnie mają pragnienie opuszczenia strefy komfortu i poznawania świata. Przygody wróżki pomagają zrozumieć, że, jak mówi Puchacz: „każde stworzenie czasem się czegoś przestraszy, nawet największe (…), a ze wsparciem przyjaciół można dokonać wielkich rzeczy”.

Główna bohaterka ewoluuje, z pomocą innych zmienia swoje nastawienie do lęku i strachu przed wieloma rzeczami. Uczy się też, że warto być sobą  i ujawniać własne pragnienia, a nie tylko spełniać oczekiwania innych.

Animacja pokazuje, że w życiu, w różnych sytuacjach może pojawić się lęk i obawa przed nieznanym. Daje to pole do rozmowy z dziećmi na tematy związane z oswajaniem różnych stanów emocjonalnych, także tych mniej przyjemnych. Zwraca uwagę na współpracę w grupie, ale też pokazuje prawo do wyrażania własnych opinii i przekonań.

Czarodziejski świat przyrody pełen jest intensywnych kolorów i magii, niesie ukojenie. Towarzyszy mu uspokajająca muzyka i wyraźny podział na dobro i zło. Rodzice i nauczyciele, rozmawiając z dziećmi, mogą przywołać kontekst literacki - baśniowy świat Calineczki Hansa Christiana Andersena.

Film oceniało 3. ekspertów ZEF. Eksperci rekomendujący film; Monika Głowacka, Emilia Żuber, Jarosław Skulski

wrozka-rozka plakat

Ocena natężenia treści spornych: bardzo mało

Najmłodsze dzieci mogą nieco przestraszyć się mówiącego, strasznego domu wiedźmy oraz momentów, w których wróżka jest ścigana przez groźne postacie.

Metryka filmu

Opis filmu

Różka to mała, kwiatowa wróżka, która mieszka w pięknym różanym pąku. Marzy o posiadaniu przyjaciela, ale jest zbyt przerażona i lękliwa, aby opuścić swoją bezpieczną przystań. Pewnego dnia, żądny przygód motyl Jedwabek odwiedza Różkę w jej domu. Mimo dzielących ich różnic, od razu zostają przyjaciółmi. Jedwabek niczego się nie boi. Opowiada nowej przyjaciółce wspaniałe historie pełne przygód i zwrotów akcji. Niestety, Jedwabek zostaje porwany przez trolla. Różka musi zapomnieć o swoich lękach i wyruszyć w niebezpieczną podróż, by ocalić przyjaciela

Zobacz inne filmy

Pokaż inne filmy

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.