Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Comedy Queen

Potencjał edukacyjny 9 z 10 gwiazdek
9 / 10
Atrakcyjność dla widza 8 z 10 gwiazdek
8 / 10

Rekomendacja ZEF

WYRÓŻNIENIE ZEF na Festiwalu Kino w Trampkach 2022

"Czy stand-up może być formą terapii? Gdzie leżą granice żartu? Wyróżnienie dla filmu Comedy Queen za oryginalne podejście do tematu przeżywania życiowych trudności."

-------------------

Rzadki przypadek filmu dla młodzieży,  traktującego  o depresji i śmierci. Bardzo trudne tematy potraktowane zostały z uważnością, delikatnością i humorem. Charyzmatyczna główna bohaterka, niewymuszone dialogi, umiejętne zarysowanie sytuacji rodzinnej oraz emocjonalnej poszczególnych postaci, czynią Comedy Queen propozycją ciekawą w odbiorze i pełną uroku.

Film daje okazję do dyskusji na temat ciężkich życiowych sytuacji i sposobów radzenia sobie z nimi, a także podkreśla potrzebę przepracowania straty oraz wagę dialogu w rodzinie oraz w grupie rówieśniczej. Ważnym wątkiem filmu jest również zwrócenie uwagi na terapeutyczną rolę humoru.

Comedy Queen to obraz, który nie przytłoczy, ani nie zasmuci widza, pobudzi natomiast do refleksji i dyskusji.

Eksperci rekomendujący film: Iwona Bartnicka, Anna Stadnik-Wójtowicz, Emilia Żuber, Kaja Łuczyńska, Artur Lecybil, Katarzyna Jaruszewicz-Kot, Katarzyna Michalska, Agnieszka Piotrowska-Prażuch

comedy-queen-plakat-B1

Ocena natężenia treści spornych: bardzo mało

Brak

Metryka filmu

Opis filmu

Sasza ma 12 lat i marzy, aby zostać "comedy queen". Jej mama zawsze mawiała, że są ludzie, którzy mają do tego dryg. Ale mama Saszy nie żyje. Z powodu depresji popełniła samobójstwo. Sasza wie, że musi zrobić wszystko inaczej niż mama, żeby mieć inne życie. Zaczyna więc...
Po pierwsze, obciąć włosy, bo wszyscy mówią, że wyglądam jak mama....
Po trzecie, nie czytać książek, bo mama czytała, a się zabiła...
Po siódme...
Po dziesiąte - zostać Comedy Queen!
"Comedy Queen" to cudowna opowieść o miłości, odwadze, tęsknocie, żałobie i śmiechu. Wzruszająca, zabawna, doskonała. To film podczas którego w jednej minucie parskacie śmiechem, a w kolejnej zalewacie się łzami. Nie ma drugiego takiego filmu łączącego najwspanialszy humor z najciemniejszym mrokiem.

Zobacz inne filmy

Pokaż inne filmy

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.