Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Truflarze

Potencjał edukacyjny 6 z 10 gwiazdek
6 / 10
Atrakcyjność dla widza 6 z 10 gwiazdek
6 / 10

Rekomendacja ZEF

Film piękny wizualnie, ciekawy formalnie (np. dzięki zastosowaniu POV- z punktu widzenia tropiącego psa), z fascynującymi, pełnymi pasji bohaterami, dla których ważna jest etyka oraz zasady, stawiane ponad korzyści finansowe. Najważniejsza jest więź, przyjaźń i miłość ze współpracującym z człowiekiem zwierzęciem. Oprócz tematu związanego z preorientacją zawodową, film można powiązać z kwestiami związanymi z łączeniem pasji z życiem zawodowym. Jest to też ciekawy punkt wyjścia do rozmów o uważności (mindfulness), życiu w harmonii z naturą i zwierzętami, ucieczce od cywilizacji i technologii.

Eksperci oceniający film: Jarosław Skulski, Katarzyna Jaruszewicz-Kot, Elżbieta Piotrowicz

Truflarze plakat

Ocena natężenia treści spornych: bardzo mało

Trucie zwierząt w celu wyeliminowania konkurencji

Metryka filmu

Opis filmu

Po obejrzeniu tego filmu będziecie chcieli rzucić wszystko i wyjechać do Włoch, aby w piemonckich górach zbierać trufle! Carlo, Enrico, Piero i Sergio mieszkają nieopodal Mediolanu, gdzie od lat razem ze swoimi ukochanymi psami szukają rzadkich i drogich trufli Alba. Ten niezwykły rarytas jest przedmiotem pożądania ludzi na całym świecie, którzy gotowi są zapłacić za niego niemal każdą cenę. Okazuje się jednak, że w niektórych miejscach nie wszystko jest na sprzedaż. Dla grupy uroczych włoskich staruszków trufle to nie żyła złota, a przepis na szczęście, które każdego dnia odnajdują na nowo na szlakach piemonckich lasów.

Zobacz inne filmy

Pokaż inne filmy

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.