Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Świąteczna niespodzianka

Potencjał edukacyjny 8 z 10 gwiazdek
8 / 10
Atrakcyjność dla widza 8 z 10 gwiazdek
8 / 10

Rekomendacja ZEF

Ciepły, optymistyczny i wartościowy film świąteczny dla najmłodszych widzów, na którym dobrze bawić się będzie cała rodzina.

Główna bohaterka - rezolutna dziewczynka o bardzo bogatej wyobraźni - marzy o misiu, którego prawie wygrała na świątecznej loterii. Po drodze do uzyskania upragnionego pluszaka podejmuje wiele aktywności, ale i popełnia kilka błędów. Dzięki temu uczy się, że błędy można naprawić, a krzywda wyrządzona drugiemu człowiekowi musi być zadośćuczyniona.

Świąteczna niespodzianka to film o sile dziecięcej wyobraźni, więzach rodzinnych oraz przezwyciężaniu trudności w dążeniu do celu. To opowieść z morałem: cel nie zawsze uświęca środki, dobre uczynki powracają, błędy są nieuniknione - ważne by wyciągać z nich właściwe wnioski. Padają w nim mądre i optymistyczne zdania takie jak: „Pamiętaj, że choć dzisiaj poszło wszystko nie tak, to jutro jest kolejny dzień”. 

Film oceniało 4. ekspertów ZEF. Eksperci rekomendujący film: Katarzyna Jaruszewicz-Kot, Joanna Zabłocka-Skorek, Emilia Żuber, Jarosław Skulski

Świąteczna niespodzianka plakat

Metryka filmu

Opis filmu

Nie wszystkie misie zapadają w zimowy sen. A w tym jednym naprawdę można się zakochać, szczególnie, że potrafi mówić ludzkim głosem. I to nie tylko w Wigilię. Marianna zauważa misia na loterii fantowej podczas jarmarku świątecznego. Od początku czuje z nim niesamowitą więź. Ale, niestety dla niej, nasz miś ma inne plany, gdyż pragnie aby wygrał go ktoś bogaty. Taki ktoś, kto nauczy go wszystkiego o świecie ludzi. Teraz Marianna ma czas tylko do Świąt aby przekonać misia o tym co tak naprawdę jest w życiu ważne.


Zobacz inne filmy

Pokaż inne filmy

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.