Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Boscy

Potencjał edukacyjny 5 z 10 gwiazdek
5 / 10
Atrakcyjność dla widza 8 z 10 gwiazdek
8 / 10

Rekomendacja ZEF

Znakomita satyra na środowisko artystyczne i  świat show-biznesu. Film przybliża mechanizmy, jakie towarzyszą powstawaniu dzieła filmowego, drwi ze schematów, obnaża hipokryzję,  egocentryzm i małostkowość współczesnych elit.  Ukazując dwie, skrajnie różne postawy artystów, nie opowiada się po żadnej ze stron, pozostawiając widzom pole do myślenia.

Obraz może stanowić inspirację do dyskusji na temat sztuki jako takiej, wartości dzieła, jego odbioru, a także ceny jaką płaci się za sukces. Może być również pretekstem do rozmowy na temat etyki w zawodzie artysty, oraz satyry jako gatunku literackiego.

Eksperci oceniający film: Karolina Giedrys-Majkut, Katarzyna Jaruszewicz-Kot, Katarzyna Michalska

Boscy plakat

Ocena natężenia treści spornych: mało

Przemoc fizyczna i psychiczna, kontrowersyjne zachowania, wulgarny język, seks.

Rekomendowany etap edukacji:

szkoła ponadpodstawowa

Rekomendowana grupa wiekowa:

15+

Przedmioty:

etyka, język polski

Metryka filmu

Opis filmu

Ekscentryczny milioner postanawia stworzyć film, dzięki któremu zapisze się w historii. Aby tego dokonać, sięga po najlepszych z najlepszych. Na fotelu reżysera zasiada więc równie słynna co kontrowersyjna Lola Cuevas, która do głównych ról w filmie angażuje prawdziwe legendy w swoim fachu. Jej wybór pada na hollywoodzkiego amanta Félixa Rivero oraz ikonę teatru Ivána Torresa. Problem w tym, że obaj panowie, choć w swoich kategoriach osiągnęli i zdobyli już wszystko, cierpią na przerost ego i delikatnie mówiąc, nieszczególnie za sobą przepadają. Żeby sprostać zaskakującym pomysłom Loli, aktorzy z najwyższej półki będą musieli znaleźć wspólny język i zmierzyć się z dziedzictwem własnych karier. Pytanie tylko, kto z nich pozostanie na placu boju, kiedy po raz pierwszy wybrzmi słynne: „Kamera i… akcja!”?

Zobacz inne filmy

Pokaż inne filmy

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.