Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Przytul mnie. Poszukiwacze miodu

Potencjał edukacyjny 8 z 10 gwiazdek
8 / 10
Atrakcyjność dla widza 8 z 10 gwiazdek
8 / 10

Rekomendacja ZEF

Film dla najmłodszych widzów, podkreślający siłę relacji między dzieckiem a rodzicem. Dzieci bez problemu utożsamią się z Małym Misiem, który jest odważny, żądny przygód, ale niestety – wstrzymywany przez nadopiekuńczego tatę, który niekiedy dopuszcza się kłamstewek i manipulacji, żeby uchronić przed niebezpieczeństwem swego synka. Relacja młodego misia z tatą pokazuje, jak wiele wysiłku trzeba wkładać w budowanie więzi rodzinnych. Na przykładzie nadopiekuńczego oraz leniwego Taty Misia i jego dzielnego syna, możemy obserwować, jak dorośli próbują odwieść swoje dzieci od ich pomysłów oraz jak bardzo dzieci muszą się starać, by udowodnić, że zasługują na to by poszerzać im granice swobody.

Historia misia, który marzy o torcie miodowym z okazji swoich urodzin pokazuje, jak ważne w życiu są marzenia. Pokazuje również, że marzeniom mogą towarzyszyć rozczarowania i trzeba umieć radzić sobie z nimi.

Przeżywanie nowych przygód sprawia, że wciąż w życiu uczymy się czegoś nowego. W filmie pojawią się tajemnicze wskazówki wypowiedziane przez pszczoły. Te zagadki widzowie, wraz z bohaterami, mogą starać się rozwiązać podczas wyprawy do Złotej Krainy.

Animacja jest prosta, odwołująca się do klasycznych dzieł polskiej sztuki filmowej, dzięki czemu dzieci nie będą miały problemu z formalną stroną filmu i bez trudu zaangażują się w warstwę fabularną.

Jurorzy rekomendujący film: Joanna Zabłocka-Skorek, Emilia Żuber, Artur Lecybil

Przytul-mnie-Poszukiwacze-miodu-PLAKAT

Ocena natężenia treści spornych: brak

Brak

Rekomendowany etap edukacji:

przedszkole

Rekomendowana grupa wiekowa:

4+

Metryka filmu

Opis filmu

Gdzie się podział cały miód?! Mały Miś marzy o słodkim urodzinowym torcie, jednak zapasy ulubionego przysmaku przepadły. Wspólnie z Tatą Misiem wyruszają do Złotej Krainy, aby zdobyć najważniejszy składnik ciasta. Na rozbrykanego Misia i ostrożnego Tatę czeka wielka przygoda!
Ulewa zniszczyła wszystkie słoiki pysznego miodku. Nic nie uchowało się także w pszczelich kryjówkach. Mały Miś pragnie wyruszyć do Złotej Krainy w poszukiwaniu niezastąpionego składnika urodzinowego tortu. Niezawodnym kompanem wycieczki okaże się Tata Miś, który początkowo niechętnie zgadza się na wspólną wyprawę przez las. Czy podczas niezwykłej przygody Mały Miś zdoła wykazać się odwagą i samodzielnością? Podróż w nieznane to przecież wielka frajda! Wszystko, żeby uratować urodzinowy tort.
Przytul mnie. Poszukiwacze miodu to pierwsza od lat polska animacja dla całej rodziny. Film oparty na bestsellerowej książce Przemysława Wechterowicza i Emilii Dziubak to kontynuacja hitowego serialu dla najmłodszych.

Zobacz inne filmy

Pokaż inne filmy

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.