Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Mój brat ściga dinozaury

Potencjał edukacyjny 9 z 10 gwiazdek
9 / 10
Atrakcyjność dla widza 9 z 10 gwiazdek
9 / 10

Rekomendacja ZEF

Film w lekki, mądry, czasem zabawny sposób pokazuje poważne sprawy, jak relacje w rodzinie i w gronie rówieśników, dojrzewanie i dorastanie, kłamstwa i ich konsekwencje, pierwsze zauroczenia, różne aspekty inności. Podkreśla wartość odpowiedzialności za siebie i innych, potrzebę akceptacji różnorodności, znaczenie otwartości i kreatywności. Historia jest przekonująca i wciągająca; ma uniwersalny charakter i przesłanie. Jest czytelna zarówno dla młodszych dzieci jak i dla starszych widzów, bo pokazuje także coraz bardziej decydujących o sobie nastolatków.

Eksperci oceniający film:  Bolesław DrohomireckiAgnieszka Piotrowska-Prażuch, Elżbieta Piotrowicz

Mój brat ściga dinozaury - plakat

Metryka filmu

Opis filmu

Od pierwszych dni życia małego Gio, Jack wierzy, że jego brat jest wyjątkowy, specjalny, po prostu najlepszy - niczym superbohater, który przybył z innej planety! Z czasem poznaje prawdę: Gio ma zespół Downa i dla Jacka staje się powodem do wstydu. Kiedy chłopak trafia do nowej szkoły, poznaje czarującą Ariannę i chce zaimponować kolegom z zespołu muzycznego. Postanawia więc ukrywać przed znajomymi istnienie swojego brata. To dopiero początek mądrej, wciągającej i wzruszającej historii.

Zobacz inne filmy

Pokaż inne filmy

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.