Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Klub brzydkich dzieci

Potencjał edukacyjny 10 z 10 gwiazdek
10 / 10
Atrakcyjność dla widza 9 z 10 gwiazdek
9 / 10

Rekomendacja ZEF

Poważny temat i poważna forma. Trochę o niezrozumieniu, trochę o tworzeniu reguł i bezrefleksyjnemu podporządkowywaniu się im. Jest w tym filmie pazur młodości, która pozwala się zbuntować i zawalczyć o lepsze życie. Bohaterowie filmu wykorzystują świadomie media społecznościowe i sztukę ulicy, poprzez które krzyczą, nawołują i walczą o szacunek. To młodzi obnażają absurdy świata, w którym żyją i wyznaczają lepsze kierunki. Akcja filmu rozgrywa się w bliżej nieokreślonym czasie i przestrzeni, ale jakoś dziwnie łatwo jest nam się w nich odnaleźć.

Eksperci oceniający film: Justyna Stefańska-Kusaj, Agnieszka Piotrowska-Prażuch, Katarzyna Michalska

Klub brzydkich dzieci - plakat

Ocena natężenia treści spornych: mało

Pojawia się kilka łagodnych wulgaryzmów. Niektóre sceny mogą być nieco niepokojące dla młodszych widzów; dzieci są odbierane rodzicom, zły prezydent naciska coś, co wygląda jak guzik bomby atomowej i po jego naciśnięciu kwatera główna wybucha, sugeruje się, że „brzydkie” dzieci są wkładane do pojemników, a następnie wrzucane do morza.

Całe założenie filmu jest trochę mroczne, przy czym akcja rozgrywa się w dystopijnej przyszłości, co pozwala młodemu widzowi na stworzenie odpowiedniego dystansu i poczuciu umowności całej historii.

Metryka filmu

Opis filmu

Paul mieszka w dziwnym kraju - niby panuje w nim porządek, wszystko jest na swoim miejscu, a ludzie wydają się zadowoleni, a jednak coś w tym idealnym świecie nie do końca gra. Pewnego dnia w szkole Paul podobnie jak inne dzieci ma pozować do szkolnej fotografii. Okazuje się, że biorą udział w dziwnym konkursie - te, które zrobią największe wrażenie na zarządzającym krajem, pojadą na wycieczkę. Paul zostaje wybrany jako jeden z pięciorga dzieci. Niestety wspaniała wycieczka, która miała być nagrodą, jest tak naprawdę zamkniętym obozem dla najbrzydszych dzieci, dzięki któremu uda się je odseparować od reszty społeczeństwa. Paul wraz z innymi dziećmi zaczyna walkę o swoją wolność, o różnorodność w tym niby idealnym kraju. W przeciwieństwie do dorosłych zbuntują się przeciwko dyktatorowi, który mówi jacy powinni być i jak powinni żyć.

Zobacz inne filmy

Pokaż inne filmy

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.