Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Partner Główny ZEF

CKV_black
W listopadzie 2023 partnerem głównym Zespołu Edukatorów Filmowych zostało Centrum Kultury Victoria w Gliwicach.

Centrum Kultury Victoria w Gliwicach prowadzi działalność w zakresie upowszechniania kultury, sztuki i wiedzy oraz edukacji kulturalnej.

Nazywam się Victoria.
Jestem KULTURĄ.
Chcę być #BLISKO Ciebie.

2024 będzie upływał pod hasłem „Kultura zmienia”. Miejsca, ludzi, postrzeganie świata, świadomość, relacje międzyludzkie. Kolejne miesiące wypełnią się koncertami, spotkaniami, spektaklami, rozmowami, warsztatami, projekcjami filmowymi.

Nowe hasło nie oznacza, że #BLISKO odchodzi w zapomnienie. Victoria wciąż chce być blisko kultury, blisko drugiego człowieka. Bliskość rozumiemy jako przynależność, integrację i współdziałanie. Wierzymy, że otwarcie w Gliwicach Centrum Przesiadkowego i łatwość komunikacyjna sprawią, że oferta kulturalna Gliwic będzie jeszcze bardziej atrakcyjna dla mieszkańców regionu. Jesteśmy #BLISKO Zabrza, Katowic, Rybnika, Tarnowskich Gór…

Centrum Kultury Victoria to instytucja, która nie ogranicza się do jednego miejsca i gotowego scenariusza. Głównym zadaniem Victorii jest nie tylko nadawanie nowej jakości dotychczas podejmowanym przedsięwzięciom, ale także tworzenie i wdrażanie w życie autorskich pomysłów, jak na przykład True Tone Festival, Show Off, Rynek Kultury. W 2023 roku zorganizowaliśmy 400 wydarzeń, w których udział wzięło 100 tysięcy osób. Za tymi liczbami kryją się emocje, wzruszenia, zaskoczenia, przeżywanie.

Victoria wypełnia miejską przestrzeń wieloma inicjatywami. Naszym celem jest tworzenie bogatego i różnorodnego kalendarza wydarzeń, w którym każdy zainteresowany znajdzie coś dla siebie.

Zadaniem centrum kultury jest także inspirowanie i kreowanie kolejnych możliwości: do spotkań, współpracy różnych środowisk, edukacji oraz po prostu – odpoczynku i rozrywki. Służy temu m.in. Start-up kulturalny, program skierowany do organizacji, artystów, animatorów, organizatorów imprez, warsztatów itd.

CKV_black

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.