Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Kicia Kocia pod choinkę

Potencjał edukacyjny 8 z 10 gwiazdek
8 / 10
Atrakcyjność dla widza 7 z 10 gwiazdek
7 / 10

Rekomendacja ZEF

Kicia Kocia pod choinkę to kolejna animowana wersja przygód uroczej małej kotki, dobrze znanej z książeczek autorstwa Anity Głowińskiej. Film jest dość krótki i złożony z kilku krótkich odcinków. Ta szczególna forma (znana polskim widzom choćby z kinowych przygód Basi) świetnie koresponduje z możliwościami i wrażliwością najmłodszych widzów w wielu przedszkolnym. Kicia Kocia pod choinkę to znakomita propozycja na początek przygody z kinem – kolorowa, niezbyt długa, przywołująca znajomych bohaterów. 

Przygody Kici Koci mają bardzo duży potencjał edukacyjny. Uczą zaradności, samodzielności, podkreślają wagę i znaczenie relacji rodzinnych i przyjacielskich. Oswajają świat i ukazują niezwykłość, jaka kryje się w naszej codzienności, pomysłowo przetworzonej przez wyobraźnię dziecka. Równocześnie twórcy nie zapominają o humorze i dobrej zabawie – nawet dorośli widzowie nie raz uśmiechną się oglądając film. 

Najnowsza seria, podobnie jak poprzednia, staje się harmonijną podróżą po mikro-sytuacjach z życia codziennego, takich jak pierwsza podróż dalekobieżnym pociągiem, ulepienie bałwana, zrobienie ciasteczek z babcią czy czytanie książek. Kocia Kicia to urocza bohaterka, która jest ciekawa świata i uczy się go nieustannie. Prostota warstwy wizualnej powoduje, że łatwo skupić się na przesłaniu danej historii. Na zakończenie widzów czeka bardzo melodyjna, wpadająca w ucho piosenka.

Kicia kocia porusza tematy bliskie dzieciom i ich rodzicom w wieku przedszkolnym. Pokazuje zachowania i reakcje dzieci na różne nowe sytuacje. Uczy podstaw higieny i zdrowego żywienia (odcinek o gotowaniu), porusza temat koleżeństwa (zabawy na śniegu, dzielenie się sankami). Zwraca uwagę na istotę dbania o swoje zabawki i akceptacje lęków przez rodziców. Przedstawia próbę rozwiązania sytuacji lękowej (sytuacja z odkurzaczem). Animacja daje dobre wzorce zachowania nie tylko dzieciom, ale także rodzicom i opiekunom oraz daje podstawę do wejścia w rozmowę o tematach trudnych, takich jak np. niepełnosprawność.

Film oceniało 4. ekspertów ZEF. Eksperci rekomendujący film: Diana Dąbrowska, Kaja Łuczyńska, Paula Zalewska

Kicia Kocia pod choinke PLAKAT_cut

Metryka filmu

Opis filmu

W życiu Kici Koci ciągle coś się dzieje. Kiedy nie lepi bałwana i nie rzuca się śnieżkami z Packiem, Adelką i Juliankiem, rusza z tatą w wielką podróż i przekonuje się, że kolej to świetna sprawa! Innego dnia w poszukiwaniu lektur do poduszki zajrzy do biblioteki, gdzie dowie się, jak powstają książki. Także w domu czeka na nią sporo nowości. Wraz z babcią przyrządzi smaczną zupę i upiecze ciasteczka, żeby chwilę później ganiać z odkurzaczem po całym pokoju. Z nadmiaru wrażeń trochę się rozchoruje i nie będzie mogła zasnąć, ale dzięki pomocy czujnej mamy szybko stanie na nogi!

Zobacz inne filmy

Pokaż inne filmy

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.