Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Jak ocalić smoka

Potencjał edukacyjny 7 z 10 gwiazdek
7 / 10
Atrakcyjność dla widza 7 z 10 gwiazdek
7 / 10

Rekomendacja ZEF

Film familijny o nawiązywaniu relacji, potrzebie bliskości i kontaktów społecznych w dobie mediów społecznościowych, które zdominowały życie młodych ludzi. Na ekranie widz zobaczy zderzenie dwóch światów głównych bohaterów. Mortimera dla którego największym problemem w życiu jest brak subskrypcji kanału internetowego oraz Sary, która nie walczy o lajki, subskrypcje czy followersów, bo jej głównym problemem jest walka o przetrwanie w realnym świecie.
Wątki fascynacji światem wirtualnym i problemów uchodźców połączy postać smoka, dzięki któremu Mortimer będzie musiał dokonywać wyborów i stawiać na szali przyjaźń z popularnością. W całej historii widz będzie obserwował, że relacje międzyludzkie to proces, nad którym trzeba pracować i w którym nie ma miejsca na egoizm. Ponadto zaobserwuje, że nawet po najgorszych doświadczeniach, małymi krokami można odbudować poczucie bezpieczeństwa i obdarzyć innych zaufaniem. „Jak ocalić smoka” to refleksja na temat przyjaźni, zaufania i internetowego ekshibicjonizmu.

Eksperci oceniający: Agnieszka Piotrowska-Prażuch, Bolesław Drochomirecki, Artur Lecybil

Jak ocalić smoka PLAKAT

Ocena natężenia treści spornych: bardzo mało

trudności społeczno-prawnej asymilacji uchodźców (temat ukazany bardzo łagodnie)

Metryka filmu

Opis filmu

W spokojnym miasteczku w Norwegii trwają przygotowania do świąt. Za oknem pada śnieg, w domach błyszczą światełka choinkowe, a niebo przecina latający smok.

Nadchodząca przerwa świąteczna wcale nie cieszy Mortimera, który każdą wolną chwilę poświęca na tworzenie filmików na autorski kanał w Internecie. Niestety jego nagrań nikt nie lubi, a wokół trudno o sensację. Sytuacja zmienia się, gdy chłopiec poznaje tajemniczą Sarę. Dziewczynka od dłuższego czasu żyje w drodze, pomieszkując w pustych domach. Szybko okazuje się, że skrywa ona jeszcze jeden sekret: właśnie zaprzyjaźniła się ze smokiem. Ziejący ogniem maluch tylko na pierwszy rzut oka wydaje się groźny. Pod zielonymi łuskami kryje się zagubione stworzenie, któremu Mortimer i Sara postanawiają pomóc. Sytuacji nie ułatwia fakt, że smok coraz bardziej rozrabia i wyrywa się na wolność. Czy walecznej dwójce uda się wyjść cało z nadciągających kłopotów? „Jak ocalić smoka” zabiera widzów w sam środek magicznej przygody, podczas której przyjaźń i otwartość na innych okażą się najskuteczniejszym

Zobacz inne filmy

Pokaż inne filmy

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.