Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Gwiazdy zawsze świecą dla nas

Potencjał edukacyjny 6 z 10 gwiazdek
6 / 10
Atrakcyjność dla widza 7 z 10 gwiazdek
7 / 10

Rekomendacja ZEF

Film ma w sobie urok i sentymentalną aurę przywodzącą na myśl kino lat 90. Pozwala poruszyć z młodzieżą wiele tematów takich jak choroba bliskiej osoby, strata, rodzinne tajemnice czy młodzieńcza miłość. Również wątek kryminalny może posłużyć do omówienia zagadnienia błędów przeszłości, drugiej szansy czy etycznego postępowania.

Choć w filmie wiele jest motywów bardzo stereotypowych dla współczesnej literatury i kinematografii młodzieżowej (motyw drogi, motyw ciężkiej choroby), wartka, pełna zwrotów akcja i ciekawi bohaterowie sprawiają, że film ogląda się bez znużenia. Na uznanie zasługuje trafne ukazanie ciężaru moralnych dylematów bohaterów oraz prezentowane tych samych sytuacji z perspektywy różnych osób.

Dużym atutem jest ciekawie dobrana ścieżka dźwiękowa, która stanowi oś fabularną i emocjonalną filmu.

Film oceniało 3. ekspertów ZEF. Eksperci rekomendujący film: Anna Gawrysiak-Knez, Iwona Bartnicka

gwiazdy plakat

Ocena natężenia treści spornych: mało

Używki (alkohol, marihuana). Działania niezgodne z prawem (pomóc w ucieczce osobie skazanej, kryminalna przeszłość jednego z bohaterów). Seks (bez zbędnej nagości). Śmierć bliskiej osoby, choroba.

Metryka filmu

Opis filmu

17-letnia Elsa z dnia na dzień dowiaduje się, że ma białaczkę i natychmiast potrzebuje przeszczepu szpiku. Okazuje się, że jedynym możliwym dawcą jest jej biologiczny ojciec, którego nie zna i nie zna jego miejsca pobytu. Razem z poznanym w szpitalu Edo, wyrusza w podróż w poszukiwaniu mężczyzny. Wydaje się, że Elsa i Edo nie mają ze sobą nic wspólnego poza faktem, że cierpią na tą samą chorobę, z której on już prawie wyzdrowiał, a przynajmniej jej tak powiedział. Tymczasem okazuje się, że szczęście i radość życia może nas zaskoczyć w każdej, nawet najmniej oczywistej chwili.

Zobacz inne filmy

Pokaż inne filmy

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.