Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Bella i Sebastian: Nowe pokolenie

Potencjał edukacyjny 7 z 10 gwiazdek
7 / 10
Atrakcyjność dla widza 7 z 10 gwiazdek
7 / 10

Rekomendacja ZEF

Bella i Sebastian: Nowe pokolenie to - z jednej strony - familijna opowieść o odbudowywaniu relacji rodzinnych, a z drugiej - trzymająca w napięciu historia ratowania psa z rąk okrutnego sąsiada. Sebastian, przyzwyczajony do życia w mieście chłopiec, na oczach widzów poznaje wartość rodzinnych tradycji, nawiązuje bliską więź z babcią oraz przekonuje się o niezwykłości ludzkich relacji z naturą. Staje się czulszy i wrażliwszy, a także znajduje w sobie odwagę do walki o to, co słuszne i właściwe.

Warto zwrócić uwagę na, zasygnalizowany w filmie, temat różnego podejścia do przyrody: tradycyjnego i pełnego szacunku, reprezentowanego przez kultywującą tradycyjną formę pasterstwa rodzinę Sebastiana oraz eksploatacyjnego i nastawionego wyłącznie na zysk, reprezentowanego przez Gasa i jego ojca, którzy chcą przemienić piękne tereny w narciarski kurort.     

Film uwrażliwia młodych odbiorców na los zwierząt oraz podkreśla wagę prawdziwej przyjaźni – takiej, w której jeden przyjaciel gotów jest oddać życie za drugiego, a jednocześnie takiej, w której każdy jest wolny. Istotne jest i to, że nic by z tej przyjaźni nie było, gdyby nie odwaga obu stron.

Film ukazuje także jednoczącą wartość wspólnej pracy i stanowi piękną lekcję tego, jak ważna jest rodzina.

Film oceniało 4. ekspertów ZEF. Eksperci rekomendujący film: Kaja Łuczyńska, Weronika Rolnik, Justyna Sieradzka-Bizoń, Marcin Drzazga

bella-i-sebastian-nowe-pokolenie

Ocena natężenia treści spornych: bardzo mało

W filmie występuje scena znęcania się nad psem. Nie jest pokazana bezpośrednio, jednak po reakcji chłopca i dźwiękach można domyślać się co się dzieje. Pojawia się również, pełna napięcia, nocna sekwencja napadu wilków na stado owiec, która u młodszych widzów może wywołać niepokój.

Metryka filmu

Opis filmu

Wielki powrót familijnej serii o przyjaźni psa i dziecka – Belli i Sebastiana. Dziesięcioletni chłopiec niechętnie spędza wakacje w górach u babci i cioci. Jego głównym obowiązkiem jest pomoc w owczarni, ale takie zadanie mało ekscytuje chłopca, wychowanego w dużym mieście. Kiedy jednak poznaje suczkę Bellę, wielkiego, puchatego psa pasterskiego, postanawia uratować ją z rąk podłego właściciela. Sebastian jest gotów zrobić wszystko, aby ochronić swoją psią przyjaciółkę, dzięki czemu przeżyje najbardziej szalone lato w swoim życiu.

Zobacz inne filmy

Pokaż inne filmy

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.