Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Yuku i magiczny kwiat

Potencjał edukacyjny 8 z 10 gwiazdek
8 / 10
Atrakcyjność dla widza 7 z 10 gwiazdek
7 / 10

Rekomendacja ZEF

WYRÓŻNIENIE ZEF na MFF Kino Dzieci 2022

"Za subtelne ukazanie przemijania życia, niesłabnącej motywacji w dążeniu do celu i nieprzerwanej gotowości do rozwoju."

----------------------

Bardzo atrakcyjny wizualnie. jednak w sposób odbiegający od hollywoodzkich animacji. Film w metaforyczny sposób porusza zagadnienia związane z przemijaniem ale też radością, którą na co dzień powinniśmy czerpać z życia. Odchodzenie przedstawione jest w subtelny, bezpieczny dla dziecka sposób. Ukazane jako jeden z etapów życia, na który wszyscy bohaterowie są przygotowani i przyjmują go jako naturalną kolej rzeczy.

Mamy wątek dbania o planetę/ziemię, która jest domem wszystkich stworzeń. Animacja zwraca uwagę na rolę "opowieści", dzięki którym dojrzewamy i poznajemy świat. Pamiętajmy też, żeby nie oceniać po pozorach i nie ulegać stereotypom, bo nawet "najgroźniejszy rywal, czyli Wilk pilnujący gór, może okazać się nie taki straszny jak go malują!"

Mimo obciążenia tematycznego film jest radosny i lekki, głownie za sprawą tytułowej myszki Yuku, która w podróży za magicznym kwiatem poznaje przyjaciół, dodających jej siły, motywacji oraz chronią przed niebezpieczeństwem. Obrazowi towarzyszy wiele wpadających w ucho piosenek, których słowa są dopełnieniem treści filmu. "Szanujmy dzień i czas, niech przyszłość nie zaskoczy nas."

Jury rekomendujące film: Emilia Żuber, Joanna Zabłocka-Skorek, Artur Lecybil

plak1at_Yuku_i_magiczny_kwiat_PLAKAT_online

Ocena natężenia treści spornych: bardzo mało

Dorosły towarzyszący dziecku musi mieć świadomość, że jest to animacja o odchodzeniu i wymaga rozmowy z dziećmi przed i po projekcji.

Metryka filmu

Opis filmu

Myszka Yuku mieszka z rodziną w piwnicach zamku. Pewnego dnia dowiaduje się o tym, że jej babcia potrzebuje magicznego kwiatu z Himalajów. Zwierzątko szybko podejmuje decyzję – trzeba ruszyć w drogę i go znaleźć! 

Zanosi się na przygodę pełną wrażeń! W lesie zdającym się nie mieć końca, można się zgubić, a wszędzie czyhają obce zwierzęta. Yuku ma jednak silną motywację, żeby trafić do oddalonych szczytów. Gdy jej babcia otrzyma legendarną roślinę, zazna szczęścia i wiecznej światłości. Nieoczekiwaną pomocą dla myszki podczas wędrówki okażą się piosenki grane na ukulele i zagadki, które usłyszała podczas rodzinnych wieczorów spędzonych w zamkowych piwnicach. Dzięki nim po jej stronie staną Lis i Lisica, a także Królik. Najgroźniejszy rywal, czyli Wilk pilnujący gór, może okazać się nie taki straszny jak go malują! 

Zwiastun filmu

Zobacz inne filmy

Pokaż inne filmy

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.