Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Yakari i wielka podróż

Potencjał edukacyjny 7 z 10 gwiazdek
7 / 10
Atrakcyjność dla widza 9 z 10 gwiazdek
9 / 10

Rekomendacja ZEF

WYRÓŻNIENIE ZEF na Festiwalu Kino Dzieci 2021

"Za inspirującą (nie tylko dla dziewczyn), ciekawie opowiedzianą historię i czarującą wizualnie animację. Wild Wild West dla wszystkich!"

-----

W filmie widz jest świadkiem wspaniałej przygody, podczas której uświadamia sobie czym jest przyjaźń, szacunek, odwaga i miłość do przyrody. Nieustanna obecność natury w filmie nie jest przypadkowa. Dzielny bohater i jego przygody, pokazują, że okazując szacunek naturze, zyskujemy bardzo dużo, mimo, że zysk nie jest materialny. Historia z orlim piórem, dzięki któremu odważny Yakari zdobywa umiejętność rozumienia zwierząt, w pewnym sensie zmusza widza, by rozumiał i respektował odwieczne prawa natury. „Yakari i wielka podróż” to również opowieść o przyjaźni, na którą musiał sobie zapracować, jak również obraz tęsknoty za bliskimi i domem. W filmie dużą rolę odgrywają kolory, dzięki którym widz może zorientować się jakie emocje siedzą w głowie bohatera. Podczas gdy Yakari jest szczęśliwy i radosny, barwy są żywe i nasycone. Sceny z ubogą paletą barw pojawiają się, kiedy Yakarim targają smutek, samotność i niepokój.

Eksperci oceniający film: Agnieszka Piotrowska-Prażuch, Bolesław Drochomirecki, Artur Lecybil

278497134_10160149857084674_74395064344591813_n

Ocena natężenia treści spornych: brak

Brak

Rekomendowany etap edukacji:

przedszkole

Rekomendowana grupa wiekowa:

4+

Metryka filmu

Opis filmu

„Yakari i wielka podróż” to rozgrywająca się na tle niesamowitych krajobrazów i dzikiej natury, opowieść o przyjaźń, odwadze i pogoni za przygodą.

Yakari z plemienia Siuksów (rdzennych mieszkańców Ameryki) ma jedno marzenie: wskoczyć na grzbiet najszybszego dzikiego mustanga Małego Pioruna. Do tej pory nie udało się to jeszcze nikomu! Kiedy okazuje się, że jego plemię musi uciekać przed nadciągającym tornadem, chłopiec ma ostatnią szansę, by odnaleźć niedoścignionego konia. Ciąg emocjonujących przygód zapoczątkuje spotkanie z Wielkim Orłem, który obdarza chłopca niezwykłą umiejętnością rozmawiania ze zwierzętami. Nie tracąc ani chwili, Yakari wyrusza w samotną podróż przez tereny nieprzyjaznego plemienia. Zdany tylko na siebie, musi przeprawić się przez rwącą rzekę, przejść wielkie równiny i pokonać strzeliste góry. Czy uda mu się odnaleźć Małego Pioruna i wrócić do swoich bliskich? Daleka i pełna zasadzek trasa okaże się drogą ku prawdziwej przyjaźni!

Zobacz inne filmy

Pokaż inne filmy

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.