Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Wicher. Ostatni rozdział

Potencjał edukacyjny 7 z 10 gwiazdek
7 / 10
Atrakcyjność dla widza 7 z 10 gwiazdek
7 / 10

Rekomendacja ZEF

Film o przyjaźni, międzyludzkiej i człowieka ze zwierzęciem, o odpowiedzialności i zaufaniu, o prawie do wolności. Szczególnie spodoba się miłośnikom koni (klasyczne horse movie).

Główna bohaterka to dobrze zagrana, niezależna dziewczyna, w działaniu, typ „chłopczyca”, jeździ konno, strzela z łuku – fajne do pogadania o tym, jakie są dziewczynki i o czym marzą.

Można wykorzystać na wielu przedmiotach w szkole;

Plastyka: Sporo pięknych zdjęci koni – można fajnie poprowadzić lekcje o koniach w malarstwie.

Filozofia / etyka: własność zwierząt, „wolność to ich przeznaczenie” (cytat z filmu), emerytura zwierząt.

Przyroda: naturalne środowisko konia, jego potrzeby.

 Eksperci oceniający film: Anna Stadnik-Wójtowicz, Lidia Latusek

Wicher

Ocena natężenia treści spornych: bardzo mało

2-3 sceny dość emocjonujące – wrażliwsze dzieci mogą się nieco przestraszyć;  koń staje dęba, jest burza, koń leży przy drodze i pędzi na niego ciężarówka. Ale wszystkie sceny są poprowadzone do końca, a napięcie rozładowane.

Metryka filmu

Opis filmu

Ari jest dziką dziewczynką, uwielbia jeździć na koniach i strzelać z łuku. Odkąd zamieszkała w stadninie robi to non stop.

Gdy Mika, właścicielka Wichra, wyjeżdża za granicę, powierza konia opiece Ari. Mika wie, że Ari kocha go i rozumie tak samo jak ona.

Tymczasem do pobliskiego miasteczka przyjeżdża cyrk, a do stadniny trafiają spłoszone cyrkowe konie i równolatek Ari - Carlo. Dzieci zaprzyjaźniają się, a Ari poznaje zupełnie inny, ale fascynujący cyrkowy świat. W czasie odwiedzin u Carlo Ari zauważa starego wysłużonego konia. Jej umiejętność rozumienia zwierząt pozwala jej pojąć w mig, że Huragan jest bardzo smutny i potrzebuje odpoczynku. Skoncentrowany na zysku dyrektor cyrku Yuri ani myśli pozwolić zwierzęciu na zasłużoną emeryturę. Ari obmyśla plan ratunkowy, ale nic nie idzie tak jak powinno.


Zobacz inne filmy

Pokaż inne filmy

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.