Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Titina

Potencjał edukacyjny 7 z 10 gwiazdek
7 / 10
Atrakcyjność dla widza 5 z 10 gwiazdek
5 / 10

Rekomendacja ZEF

Film łączy animację z fragmentami dokumentalnych nagrań, przybliżając historię transpolarnego lotu Amundsena-Ellswortha-Nobilego z roku 1926. Wspólnymi siłami panowie przeprowadzili udaną wyprawę na biegun północny, w której wziął udział także piesek włoskiego generała, o imieniu Titina. Animacja prezentuje wydarzenia z perspektywy Titiny.

Treści, zawarte w Titinie,  pozwalają wprowadzić wiele ciekawych tematów do rozmowy. Co sprawia, że chcemy przeżyć przygodę pomimo niebezpieczeństw? Dlaczego wielcy odkrywcy skłócili się po wyprawie? Co jest trudnego w pracy zespołowej? Co sprawia, że lekceważymy wkład innych w nasze sukcesy? Czy zwierzęta powinny brać udział w niebezpiecznych wyprawach i przygodach? Nieczęsto pojawia się na ekranie tak poruszająca historia, która ilustruje wartość solidarności w obliczu niebezpieczeństwa oraz  koszt, jaki niesie nadmierna ambicja

W tle, oprócz wątków podróżniczych, pojawiają się też wydarzenia historyczne z okresu przedwojennych Włoch Mussoliniego. Film wiernie odwzorowuje perypetie historycznych postaci, co może pomóc nauczycielom  historii czy geografii poszerzyć perspektywę realizowanych lekcji. Wątek historyczny, a także polityczny kontekst samej podróży w celu zdobycia bieguna, wymagają wcześniejszego przygotowania młodych widzów.

Film oceniało 4. ekspertów ZEF. Eksperci rekomendujący film: Karolina Giedrys-Majkut, Michał Domagalski, Marcin Drzazga

Titina plakat polski

Metryka filmu

Opis filmu

Umberto to świetny inżynier, zajmujący się sterowcami. Zarówno w pracy, jak i  w domu, towarzyszy mu ukochana suczka Titina. Umberto znalazł ją, błąkającą się kiedyś po ulicach Rzymu. Od tamtej pory są nierozłączni. Pewnego dnia sam Roald Amundsen zamawia u niego statek powietrzny, którym podbije biegun północny. Wkrótce Umberto, Roald i Titina ruszają na niesamowitą wyprawę do ostatniego, nieodkrytego miejsca na Ziemi.

Zobacz inne filmy

Pokaż inne filmy

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.