Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Pimi z Krainy Tygrysów

Potencjał edukacyjny 8 z 10 gwiazdek
8 / 10
Atrakcyjność dla widza 6 z 10 gwiazdek
6 / 10

Rekomendacja ZEF

Wzruszająca opowieść o dorastaniu i przyjaźni. Historia osieroconego Balmaniego oraz małego tygrysiątka Pimi ukazuje emocje związane z bólem rozstania zarówno człowieka z człowiekiem, jak i człowieka ze zwierzęciem. Obraz dziecka, żyjącego w sierocińcu, przekonuje o potrzebie nawiązywania przyjaźni i otrzymywania wsparcia, a także unaocznia skalę przeżywanego dramatu, którego wyrazem są koszmary senne, lunatykowanie, a wreszcie ucieczka z sierocińca.

Śledząc wspólną podróż chłopca i tygrysicy, widz ma możliwość podziwiania mało znanych zakątków świata i poznawania innych kultur. Ogląda szczyty Himalajów, dżunglę w Nepalu, klasztor buddyjski, poznaje nomadów i mnichów, dowiaduje się jak ekstremalne warunki panują w najwyższych górach świata.   

Twórcy opowiadają  o determinacji w dążeniu do celu, o poszukiwaniu siebie i o tym, że zawsze można zacząć wszystko od nowa; pokazując pozytywną wizję stosunków międzyludzkich zachęcają do solidarności i altruizmu.

Pimi z Krainy Tygrysów przekonuje, że miejsce dzikich zwierząt jest na wolności. Uwrażliwia na ich krzywdę i grożące im niebezpieczeństwa. Kończące film sceny i napisy, które informują o sytuacji zagrożonych wyginięciem tygrysów, mogą stanowić ciekawy punkt wyjścia do rozmowy o gatunkach zagrożonych wyginięciem, ochronie przyrody, a także - szerzej - o tym, co możemy zrobić dla ratowania planety.

Film oceniało 4. ekspertów ZEF. Eksperci rekomendujący film: Iwona Kwincińska, Kaja Łuczyńska, Emilia Żuber, Jarosław Basaj

Pimi plakat 2

Ocena natężenia treści spornych: bardzo mało

W filmie występują sceny, które mogą budzić niepokój lub strach u wrażliwych dzieci. Pojawia się temat kłusownictwa, zabicia tygrysicy oraz wykorzystywania ciał dzikich zwierząt do produkcji substancji, uważanych za lecznicze. W jednej scenie widać warsztat, w którym odbywa się taka produkcja – na stole leżą kawałki ciała zwierzęcia (ale są pokazane na ekranie dość umownie).

Film pokazuje koszmary senne osieroconego chłopca, którego mama zginęła podczas trzęsienia ziemi.

Metryka filmu

Opis filmu

Pewnej nocy osierocony Balmani ratuje małą tygrysicę przed bezlitosnymi kłusownikami. Udaje im się uciec i wyruszają w długą i niebezpieczną podróż do magicznej świątyni zwanej Tygrysim Gniazdem, gdzie, jak wierzy Balmani, będą bezpieczni. W trakcie wędrówki między Balmanim i młodą tygrysicą Pimi rodzi się niezwykła więź. Będą musieli wspólnie przebyć setki mil i pokonać wiele niebezpieczeństw, aby dotrzeć do nowego domu wysoko w Himalajach. Razem przeżyją jedną z największych przygód życia: prawdziwą przyjaźń!

Zobacz inne filmy

Pokaż inne filmy

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.