Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Pełna miłości

Potencjał edukacyjny 7 z 10 gwiazdek
7 / 10
Atrakcyjność dla widza 7 z 10 gwiazdek
7 / 10

Rekomendacja ZEF

Lekki, ciepły i sympatyczny film, z elementami komedii oraz wzruszającymi scenami, może być dobrym punktem wyjścia do rozmów o problemach okresu dojrzewania. Fabuła, zainspirowana prawdziwą historią piłkarza hiszpańskiego, jest zgrabnie opowiedziana, a młodzi aktorzy wiarygodni. Bohaterowie mają bardzo ludzki wymiar, są pełnokrwiści i prawdziwi, dzięki czemu młody widz od razu może poczuć do nich sympatię; przeżywają pierwsze zauroczenie dziewczynami, robią dorosłym sztubackie żarty... Są pełni wad, a jednocześnie zdolni do rzeczy dobrych i przywracających wiarę w ludzi.

Ważnym elementem filmu są stopniowo pogłębiane relacje między światem dzieci, a światem dorosłych, rozwijające się porozumienie, wzajemna sympatia i zaufanie. Film podkreśla znaczenie sportu jako skutecznego narzędzia do budowania jedności, nauki współpracy i rozwijania empatii. Zauważa jak ważne jest przestrzeganie zasad fair play oraz solidarność z innymi członkami drużyny. Pokazuje również jak istotna okazuje się wiara w siebie.

Filmowe zakonnice przedstawione zostały w sposób daleki od stereotypów: mają wyraziste charaktery, pasje, zainteresowania, intrygującą przeszłość. Pewnym problemem dla polskiego widza może być obyczajowa śmiałość filmu, jednak należy zaznaczyć, że przyczynia się ona do „uczłowieczenia” bohaterów, czyni z nich postaci „z krwi i kości”. Film oferuje również ciekawe podejście do religii i wiary. Stanowią one raczej tło niż główny temat i potraktowane są bez zbędnej indoktrynacji. Z szacunkiem, ale też humorem i dystansem.

Przy sporym potencjale wychowawczym, reżyser filmu uniknął dydaktyzmu i moralizatorstwa.

Film oceniało 4. ekspertów ZEF. Eksperci rekomendujący film: Kaja Łuczyńska, Katarzyna Michalska, Weronika Rolnik, Małgorzata Stasikowska-Lis

Pełna miłości plakat

Ocena natężenia treści spornych: mało

W filmie ukazano w lekkim tonie, w konwencji komediowej, zachowania częste wśród dorastających chłopców; palenie papierosów, spożywanie alkoholu, żarty i aluzje seksualne, przekleństwa i wyzwiska, drobne kradzieże, wybryki chuligańskie. Zaskoczeniem mogą być relacje wychowanków z opiekującymi się nimi zakonnicami; zwracanie się per TY, krnąbrność, niewybredne żarty. Obraz zakonnic jest także odmienny od wzorców, do których jesteśmy przyzwyczajeni; zakonnice palą papierosy, kosztują whisky, jeżdżą z podopiecznymi na biwak, w sposób nieskrępowany wyrażają swoje stanowiska i emocje.

Metryka filmu

Opis filmu

Siostra Marina, nieortodoksyjna zakonnica, zostaje wysłana do El Parral, szkoły z internatem dla chłopców, której grozi zamknięcie. Mimo że na początku dzieci traktują ją z dystansem, szybko odkrywają, że dzięki niej stają się rodziną, której nigdy nie miały. Ciepły i wzruszający film o sile przyjaźni i o roli wiary w siebie. 

Zobacz inne filmy

Pokaż inne filmy

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.