Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Polecamy nagrodzone filmy!

347243600_268893359002297_5162464857278287102_n
Nagroda i wyróżnienie Jury ZEF na Festiwalu Kinolub w Rezszowie
ZEF Zespół Edukatorów Filmowych & Festiwal Kinolub 
W piątek wieczorem w Rzeszowie ogłosiliśmy nasz werdykt i wręczyliśmy nagrodę ZEFu na tegorocznym Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży KINOLUB. Jury ZEF w składzie; Dominika Zielińska, Kamila Szwarc i Artur Lecybil (nasz Król Artur) przyznało nagrodę oraz jedno wyróżnienie.

Nagroda ZEFu została przyznana filmowi Gandhi i spółka

Za ukazanie międzypokoleniowych ideałów oraz wartości, które przyświecały tytułowemu superbohaterowi. Przedstawienie w czuły i zabawny sposób codzienności , przygód i perypetii w których możemy towarzyszyć głównym bohaterom. Z każdą minutą filmu możemy obserwować w jaki sposób młodzi bohaterowie uczą się rozwiązywać problemy oraz szukają kompromisów w obliczu trudnych sytuacji. Mintoo i Mitra zmagają się z dylematami takimi jak pomoc innym, gra fair play, oszustwo, kradzież, relacje koleżeńskie, rywalizacja wśród rówieśników, ochrona środowiska, a przede wszystkim dbanie o własną reputację. Twórcy w atrakcyjny sposób snują opowieść o superbohaterze którego wartości przekazywane są z pokolenia na pokolenie i mimo różnicy wieku rozumiane w podobny sposób.


Wyróżnienie przyznano filmowi Życie Lotty
Za barwną grę konwencjami przy jednoczesnym przełamywaniu tematów tabu i nienachalnym eksponowaniu treści wartościowych edukacyjnie. Przynależność do grupy, poszukiwanie tożsamości, dorastanie, tolerancja oraz inne problemy wieku dojrzewania nie znudzą młodego widza, a wręcz przeciwnie mogą stać się dla niego inspiracją. Film oswaja z różnorodnością, a przy tym w zręczny sposób prowadzi trzymającą w napięciu akcję.


Serdecznie dziękujemy organizatorom festiwalu za pokazanie festiwalowej publiczności tylu wartościowych a zarazem wciągających filmów, w których drzemie wielki potencjał edukacyjny. Jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego powodu.

347243600_268893359002297_5162464857278287102_n

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.