Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Kapitan Nova

Potencjał edukacyjny 5 z 10 gwiazdek
5 / 10
Atrakcyjność dla widza 6 z 10 gwiazdek
6 / 10

Rekomendacja ZEF

Zrealizowane na wysokim poziomie dziecięce kino science-fiction;  pełnowartościowa produkcja z zakresu fantastyki, z dostosowanymi do wieku młodego widza bohaterami i tematyką. Na poziomie technicznym film jest bardzo dobry, świetne są zdjęcia, montaż, muzyka, efekty specjalne. Interesująca  jest również fabuła – podróż w czasie, by uratować planetę przed zagładą ekologiczną i wynikające z tej podróży perypetie.

Film zwraca uwagę na zagrożenia ekologiczne, wynikające z działalności człowieka. Zachłanność, brak odpowiedzialności, kompleksy, chęć imponowania – to główne przyczyny, które doprowadzają planetę do katastrofalnej sytuacji ekologicznej. „Kapitan Nova” w  ciekawy sposób łączy sprawy astrofizyki, technologii i ekologii z zagadnieniami bardziej osobistymi, takimi jak: poczucie odpowiedzialności za otaczający świat, indywidualne pasje, przyjaźń, więź z bliskimi i ich utrata.

Niestety, wiele z tych kwestii jest zasygnalizowanych zbyt powierzchownie, a film cierpi na spore braki scenariuszowe: niekonsekwencje i nielogiczności, luki w fabule, nieco sztuczne dialogi. Mimo tych wad, niezwykle wysoki poziom realizacyjny i naprawdę dobry pomysł mogą zaabsorbować młodych widzów i skłonić ich do  pogłębiania wiedzy,  zwłaszcza z zakresu fizyki i ekologii.

Eksperci oceniający film: Emilia Żuber, Jarek Basaj, Karol Szafraniec

plakat_kapitan-nova

Ocena natężenia treści spornych: brak

Brak

Metryka filmu

Opis filmu

2050 rok. Ziemia jest całkowicie zniszczona, wszędzie panuje susza. Aby przetrwać, ludzie musieli opuścić planetę. Statek kosmiczny, pod przywództwem kapitan Novy, musi cofnąć się w czasie, aby zapobiec katastrofie ekologicznej. Misja się rozpoczęła. Coś jednak poszło nie tak. Załoga wylądowała w 2025 roku, a kapitan Nova ma teraz 12 lat. Czy uda im się ocalić świat?

Zobacz inne filmy

Pokaż inne filmy

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.