Film o relacjach rówieśniczych oraz rodzinnych. Z jednej strony przedstawia nastolatków, którzy mierzą się z problemami typowymi dla ich wieku, przeżywają pierwsze zauroczenia i wkraczają w etap dojrzewania, z drugiej strony pokazane są rodziny tych nastolatków, na przykładzie których możemy obserwować jak funkcjonuje rodzina.
Film w dyskretny i czuły sposób ukazuje stan pierwszego zakochania – niepewności w decyzjach, nieporadności, zawstydzenia. Co rzadko zdarza się w obrazach dla młodych widzów – zauroczenie pokazane jest z perspektywy obu stron – dziewczyny i chłopaka. W filmie opisana jest dbałość o relacje - rozmowy wyjaśniające różne reakcje i zachowania bohaterów, umiejętność przepraszania, wspólne spędzanie czasu z rówieśnikami, wspólne posiłki z rodzicami i rozmowy z nimi. Bohaterowie doznają wielu emocji w nowych dla siebie sytuacjach i muszą sobie z nimi poradzić.
Głowa pełna ciebie uczy asertywności i szczerości, uświadamia, że zawsze powinniśmy sobie odpowiedzieć na pytanie czego naprawdę chcemy i postępować zgodnie z tym przekonaniem.
Jurorzy rekomendujący film: Joanna Zabłocka-Skorek, Emilia Żuber, Artur Lecybil
Ekranizacja książki pochodzącej z popularnej serii dla dzieci, autorstwa Mansa Ghartona i Johana Unenge. „Głowa pełna ciebie” traktuje o ważnych dla młodych ludzi sprawach: akceptacji, przyjaźni, pierwszych zauroczeniach i życiowych niepowodzeniach, których jednak nie należy brać zbyt serio.
W szkole pojawia się nowy chłopiec Adam i w swojej klasie poznaje Evę. Nagle wszystko się zmienia: w życiu głównych bohaterów piętrzą się różne perypetie związane z nauką i relacjami z rówieśnikami. Do tego dochodzą nieznane im wcześniej uczucia. Czy to jest miłość? Emocje targają nastolatkami, którzy nie za bardzo wiedzą, co z tym wszystkim zrobić, bo przecież chłopcy są tacy niedojrzali, o czym świetnie wie Ewa i jej koleżanki…