Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Głowa pełna ciebie

Potencjał edukacyjny 8 z 10 gwiazdek
8 / 10
Atrakcyjność dla widza 7 z 10 gwiazdek
7 / 10

Rekomendacja ZEF

Film o relacjach rówieśniczych oraz rodzinnych. Z jednej strony przedstawia nastolatków, którzy mierzą się z problemami typowymi dla ich wieku, przeżywają pierwsze zauroczenia i wkraczają w etap dojrzewania, z drugiej strony pokazane są rodziny tych nastolatków, na przykładzie których możemy obserwować jak funkcjonuje rodzina.

Film w dyskretny i czuły sposób ukazuje stan pierwszego zakochania – niepewności w decyzjach, nieporadności, zawstydzenia. Co rzadko zdarza się w obrazach dla młodych widzów – zauroczenie pokazane jest z perspektywy obu stron – dziewczyny i chłopaka. W filmie opisana jest dbałość o relacje - rozmowy wyjaśniające różne reakcje i zachowania bohaterów, umiejętność przepraszania, wspólne spędzanie czasu z rówieśnikami, wspólne posiłki z rodzicami i rozmowy z nimi. Bohaterowie doznają wielu emocji w nowych dla siebie sytuacjach i  muszą sobie z nimi poradzić.

Głowa pełna ciebie uczy asertywności i szczerości, uświadamia, że zawsze powinniśmy sobie odpowiedzieć na pytanie czego naprawdę chcemy i postępować zgodnie z tym przekonaniem.

Jurorzy rekomendujący film: Joanna Zabłocka-Skorek, Emilia Żuber, Artur Lecybil

00_glowapelnaciebie_6809801-scaled

Metryka filmu

Opis filmu

Ekranizacja książki pochodzącej z popularnej serii dla dzieci, autorstwa Mansa Ghartona i Johana Unenge. „Głowa pełna ciebie” traktuje o ważnych dla młodych ludzi sprawach: akceptacji, przyjaźni, pierwszych zauroczeniach i życiowych niepowodzeniach, których jednak nie należy brać zbyt serio.
W szkole pojawia się nowy chłopiec Adam i w swojej klasie poznaje Evę. Nagle wszystko się zmienia: w życiu głównych bohaterów piętrzą się różne perypetie związane z nauką i relacjami z rówieśnikami. Do tego dochodzą nieznane im wcześniej uczucia. Czy to jest miłość? Emocje targają nastolatkami, którzy nie za bardzo wiedzą, co z tym wszystkim zrobić, bo przecież chłopcy są tacy niedojrzali, o czym świetnie wie Ewa i jej koleżanki…

Zobacz inne filmy

Pokaż inne filmy

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.