Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Czarny młyn

Potencjał edukacyjny 8 z 10 gwiazdek
8 / 10
Atrakcyjność dla widza 8 z 10 gwiazdek
8 / 10

Rekomendacja ZEF

Film w formie atrakcyjnej dla młodszych widzów reprezentuje kino społecznie zaangażowane. Oswaja z trudnymi tematami: niepełnosprawności, wykluczenia, biedy, utraty bliskich, nieprzepracowanej żałoby. Ale jest zrealizowany w konwencji filmu przygodowego, ma wciągającą akcję, dobre kreacje aktorskie, ciekawe efekty specjalne, dzięki czemu jego oglądanie nie będzie trudne czy nudne. Jest ciekawą ekranizacją dobrej powieści dla dzieci. Po jego obejrzeniu będzie można porozmawiać o wielu sprawach.

Film utrzymany jest w konwencji horroru, opowieści grozy (co może stanowić problem dla niektórych młodszych dzieci).

Eksperci oceniający film: Kaja Łuczyńska, Agnieszka Piotrowska-Prażuch, Elżbieta Piotrowicz

Czarny młyn plakat

Ocena natężenia treści spornych: mało

zachowania dyskryminujące, zagrożenie, niebezpieczeństwo, sporadycznie przekleństwa, bieda

Metryka filmu

Opis filmu

Opowieść o akceptacji i tolerancji, do których bohaterowie muszą dorosnąć. Akcja rozgrywa się w śląskim miasteczku, którego mieszkańcy borykają się z wieloma problemami, a dzieci marzą o przeżyciu czegoś ekscytującego. Iwo i jego przyjaciele są świadkami dziwnych, tajemniczych zdarzeń, a wszystkie tropy prowadzą do górujących nad okolicą ruin ogromnego fabrycznego młyna, zwanego Czarnym Młynem. Pomimo zakazów i ostrzeżeń, wchodzą na zakazany teren, a wtedy wydarza się coś, co wystawi na próbę ich przyjaźń.

Zobacz inne filmy

Pokaż inne filmy

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.