Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Wielkie marzenia

Potencjał edukacyjny 8 z 10 gwiazdek
8 / 10
Atrakcyjność dla widza 8 z 10 gwiazdek
8 / 10

Rekomendacja ZEF

WYRÓŻNIENIE ZEF na 63. Zlin Film Festival

Opowieść o tym co w sporcie najważniejsze. Nie o milionowych gażach i wielkim biznesie tyko autentycznej wspólnocie i pasji. Z jednej strony "Dzieci Nagano" to wyraz narodowej (czeskiej) miłości do hokeja, z drugiej - świetny film o dorastaniu, przy którym nie sposób się nudzić. Film wprowadza młodego widzą w klimat lat 90-tych, które zostały oddane z dużą dbałością o szczegóły. Punktem wyjścia fabuły jest złoty medal zdobyty przez czeską reprezentację hokeja na lodzie podczas zimowych Igrzysk Olimpijskich w Nagano. To wydarzenie rozbudza wyobraźnię grupy dziecięcych outsiderów z małego miasteczka i zachęca ich do snucia wielkich marzeń o własnej drużynie hokejowej. Zręczne połączenie humoru, powagi i emocji sprawia, że film jest bardzo atrakcyjny nie tylko dla młodych widzów i fanów hokeja.

Jury rekomendujące film: Kaja Łuczyńska, Katarzyna Januszewicz-Kot, Agnieszka Piotrowska-Prażuch

wielkie marze

Ocena natężenia treści spornych: bardzo mało

Nadużywanie alkoholu przez sędziego oraz ojca dziewczynki, przemoc domowa.

Metryka filmu

Opis filmu

Film familijny inspirowany pamiętnym zwycięstwem czeskich hokeistów na igrzyskach olimpijskich w Nagano. W nim jeden z ojców prowadzi grupę dzieci na ważny mecz hokejowy z piłką tenisową na betonie przeciwko rywalom z sąsiedniej wioski. Gra będzie o zwycięstwo, szacunek i pierwszy pocałunek oraz serce najlepszej dziewczyny w klasie. Patronem filmu jest Dominik Hašek, który występuje również w jednej z mniejszych ról.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz inne filmy

Pokaż inne filmy

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.