Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Belle

Potencjał edukacyjny 7 z 10 gwiazdek
7 / 10
Atrakcyjność dla widza 8 z 10 gwiazdek
8 / 10

Rekomendacja ZEF

Bardzo interesująca japońska animacja, mocno zanurzona w świecie popkultury i mediów społecznościowych. Bogata tematyka filmu konfrontuje ze sobą zagadnienia trudne jak np. trauma, przemoc, śmierć, depresja czy samotność w zestawieniu z lżejszymi, takimi jak talent czy zakochanie, a wszystko to w przenikaniu/zderzeniu się dwóch światów, świata realnego i świata wirtualnego.

Przykład głównej bohaterki, która realnie jest nieśmiałą i zamkniętą w sobie dziewczyną, a w alternatywnej rzeczywistości jako „Belle” potrafi rozwinąć swoje talenty i realizować marzenia, stwarza nam idealny punkt wyjścia do dyskusji na temat tego, dlaczego dopiero w internecie pod osłoną avatarów potrafimy się otworzyć.

Przykład drugiego bohatera, który w sieci odreagowuje cierpienie w związku z przemocą której doświadcza, skłania nas do przemyśleń, czy każdy kto jest „Bestią” w rzeczywistości alternatywnej, jest osobą silną w świecie realnym.

„Belle” to bardzo dojrzały film, nadający się do wielu poważnych dyskusji wychowawczych i z zakresu edukacji medialnej. Jest w nim mnóstwo odniesień do reguł jakimi rządzą się media społecznościowe. Film zrozumie widz, który na co dzień korzysta z mediów społecznościowych, a przede wszystkim ma już wyrobioną pewnego rodzaju dojrzałość.

Mimo, iż jest to film animowany, „Belle” przeznaczona jest dla młodzieży i osób starszych, a nie dla małych dzieci.

Eksperci oceniający film: Karol Szafraniec, Artur Lecybil

Belle - plakat

Ocena natężenia treści spornych: bardzo mało

Trudne tematy, takie jak: trauma, depresja, samotność, przemoc domowa.

Metryka filmu

Opis filmu

Swobodne przetworzenie baśni o „Pięknej i Bestii” w realiach fikcyjnego futurystycznego internetu. Suzu - zagubiona, nieśmiała licealistka, której matka niedawno zmarła, szuka pocieszenia w wirtualnej aplikacji U, w której wszyscy użytkownicy ukrywają się za swoimi awatarami. Aplikacja tworzy wirtualne tożsamości, na bazie ukrytych zalet danego użytkownika, z której nie zdaje on sobie sprawy w życiu codziennym. W świecie U Suzu staje się piękną, sławną i utalentowaną piosenkarką o imieniu Belle. Wszyscy zachwycają się jej głosem i osobowością. Pojawia się jednak tajemnicza, przerażająca postać, która próbuje przeszkodzić Belle w rozwoju wirtualnej kariery.

Zobacz inne filmy

Pokaż inne filmy

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.