Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Zapraszamy na wydarzenie, którego jesteśmy współorganizatorem

jestem postacią fikcyjną_ekran v2
premiera dla publiczności kinowej + spotkanie z mistrzem

"JESTEM POSTACIĄ FIKCYJNĄ" - o zupełnie niefikcyjnym Andrzeju Sewerynie - ze Znakiem Jakości ZEF. Film otworzy tegoroczny Krakow Film Festival (26. maja), a pierwszy pokaz dla publiczności kinowej w Polsce - z udziałem głównego bohatera - odbędzie się w KINO AMOK w Gliwicach (28. maja)

"Jestem postacią fikcyjną"
reż. Arkadiusz Bartosiak, Polska 2024, 75’
To nie film biograficzny, a uchwycony w ruchu portret wybitnego europejskiego artysty. Za tajemniczą tytułową postacią ukrywa się nie kto inny jak Andrzej Seweryn. Aktor, reżyser, dyrektor, społecznik, a w filmie Arkadiusza Bartosiaka przede wszystkim człowiek, który nie osiada na laurach i wciąż szuka nowych wyzwań. Jak prawdziwie sportretować artystę, który się nie zatrzymuje? Który pędzi przez życie i przez swoją sztukę z siłą tornada? Uznałem, że jest tylko jedna skuteczna metoda – dać się tej sile porwać. Rzucić się w wir. Mam nadzieję, że właśnie taki jest nasz film. – wyznaje reżyser dokumentu Arkadiusz Bartosiak.

„Osiągnąłem w życiu wszystko, co chciałem” – mówi wybitny polski aktor ANDRZEJ SEWERYN, a potem porywa nas w dynamiczną podróż po kolejnych wyzwaniach zawodowych, jakie podejmuje wciąż z młodzieńczą werwą. To nie jest biografia podsumowująca jego życiowy dorobek artystyczny – setki wybitnych ról filmowych i teatralnych, działalność polityczną czy wieloletnią rolę dyrektora Teatru Polskiego. Aktor pozostaje u szczytu kariery i ani na chwilę nie zwalnia. Kamera staje się towarzyszem jego codziennych zajęć, dzięki czemu z bliska widzimy rodzące się na gorąco emocje i pasję do pracy.

Po seansie zapraszamy na niefikcyjne SPOTKANIE Z MISTRZEM.

jestem postacią fikcyjną_ekran v2

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.