Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Premiera filmu wyróznionego przez Jury ZEF na 10. MFF Młode Horyzonty

Sea-Sparkle-ekran-1920x1080
Od piątku w kinach
Wyróżniony przez Jury ZEF na 10. MFF Młode Horyzonty 2023 film SEA SPARKLE już od piątku (5. stycznia) będzie można zobaczyć w kinach.
Film poruszył zarówno młodą publiczność jak i naszych jurorów.

W uzasadnieniu werdyktu czytamy:
"Czy kino dla dzieci może poruszać trudny temat żałoby po śmierci rodzica? Tak, jeśli robi to w tak mądry i szczery sposób jak SEA SPARKLE. To opowieść, która uruchamia empatię młodego widza, przy okazji pozwalając mu zrozumieć, czym jest proces żałoby w życiu dziecka. Jest to ten rodzaj kina, który wychowuje młodego odbiorcę do zrozumienia, że sztuka filmowa to nie tylko rozrywka i ucieczka od codzienności, ale lepszy sposób zrozumienia codzienności właśnie; bogactwa życia, ludzkich relacji i ludzkiej psychiki. To film, który opowiadając o arcytrudnym problemie żałoby nastolatki, uczy życia i zaprasza do kontaktu z ambitnym, dojrzałym kinem jako artystycznym sposobem opowieści o skomplikowanym świecie ludzkiej psychiki. SEA SPARKLE to historia bardzo naturalistyczna i mocno trzymająca się rzeczywistości, nie ma tu zabiegów starających się ją upiększać na siłę i jest to jej dużym atutem, bo dzięki temu odbiorca w bardzo płynny sposób utożsamia się i współdoświadcza dylematów głównej bohaterki. Pomimo mocnego osadzenia fabuły w rzeczywistości, narracja bardzo sprytnie balansuje między tym, co prawdziwe, a tym, co wydaje się Lenie, stając się jej niezależną próbą przepracowania traumy związanej ze śmiercią ojca."

Jury rekomendujące film: Kamila Szwarc (Kino KADR), Jarek Basaj, Marcin Drzazga (Dzieckiem po Oczach)

Sea-Sparkle-ekran-1920x1080

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.