Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Najlepsze urodziny Królika Karola

Potencjał edukacyjny 8 z 10 gwiazdek
8 / 10
Atrakcyjność dla widza 8 z 10 gwiazdek
8 / 10

Rekomendacja ZEF

 

Animacja dla dzieci w wieku przedszkolnym, mogąca pomóc im w przepracowaniu trudnych emocji, związanych z pojawieniem się nowego członka rodziny. Główny bohater opowieści – pięcioletni Króliczek, czuje smutek, zazdrość i rozczarowanie z powodu braku możliwości zorganizowania przyjęcia urodzinowego. Powodem jest nagła choroba jego małej siostrzyczki, z którą rodzice jadą do szpitala, zamiast świętować urodziny swego syna.

Film opowiada o tym, jakie odczucia mogą towarzyszyć dzieciom w momencie kiedy na świat przychodzi ich rodzeństwo, do jakich zmian to prowadzi oraz czego wówczas oczekują od nich bliscy. Sytuacja, kiedy rodzice muszą zająć się chorą córeczką, jest doskonałym punktem wyjścia do rozmowy o tym, że powinniśmy uczyć się określać priorytety w rodzinie i wartościować swoje potrzeby, biorąc pod uwagę potrzeby innych. Film przekonuje, że pozycja żadnego członka rodziny nie jest zagrożona w momencie kiedy rodzina się powiększa.

Najlepsze urodziny Królika Karola to również znakomity przykład na to, że nawet najbardziej fascynująca przygoda, zaplanowana przez dzieci bez wiedzy rodziców, może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji, które bez interwencji i pomocy dorosłych mogą skończyć się źle. 

Z uwagi na poważny temat, mogący uruchomić w dzieciach (szczególnie tych, które mają młodsze rodzeństwo) wiele trudnych emocji, projekcji powinna towarzyszyć rozmowa po filmie.

Jurorzy rekomendujący film: Joanna Zabłocka-Skorek, Emilia Żuber, Artur Lecybil

Najlepsze urodziny KK B1 (002)

Ocena natężenia treści spornych: brak

Brak

Rekomendowany etap edukacji:

przedszkole

Rekomendowana grupa wiekowa:

4+

Metryka filmu

Opis filmu

Spotkanie z przyjaciółmi, łowienie ryb z tatą i jedzenie tortu marchewkowego – to wszystko planował Królik Karol w swój wielki dzień. W końcu piąte urodziny obchodzi się raz w życiu! Rodzice nie poświęcają mu jednak tyle uwagi, co kiedyś, odkąd na świat przyszła jego młodsza siostra. Gdy w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń mama i tata muszą go opuścić, postanawia uczcić święto po swojemu. Wyprawa u boku przyjaciółki Moniki i jej wesoło merdającego psa przeradza się w wielką przygodę, podczas której spotkają w lesie żaby, ślimaka i lisa o niekoniecznie dobrych zamiarach. Podczas wędrówki Karol zrozumie, kim są przyjaciele i rodzina – to będą jego najlepsze urodziny!

Zobacz inne filmy

Pokaż inne filmy

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.