Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Mistrz

Potencjał edukacyjny 8 z 10 gwiazdek
8 / 10
Atrakcyjność dla widza 7 z 10 gwiazdek
7 / 10

Rekomendacja ZEF

Film pokazuje różne aspekty II wojny światowej: koncentruje się na  losach Polaków i Żydów, może więc posłużyć do pogłębienia wiedzy historycznej. Przekonująco oddaje realia obozowe, realizuje wciągający, oparty na faktach scenariusz, jest okazją do przypomnienia postaci Tadeusza Pietrzykowskiego, którego dzieje mogą stanowić punkt wyjścia do rozmowy o wartościach, prawach człowieka, motywacjach i skutkach ludzkich działań.

Jest dopracowany pod względem filmowych środków wyrazu (dobre aktorstwo- szczególnie rola Piotra Głowackiego, zdjęcia, muzyka), co daje również możliwość omówienia języka filmowego i specyfiki pracy aktora.

Eksperci oceniający film: Elżbieta Piotrowicz, Dariusz Romanowski, Karol Szafraniec

Mistrz - plakat

Ocena natężenia treści spornych: mało

przemoc fizyczna i psychiczna, niebezpieczeństwo, śmierć, przymus, poniżanie

Metryka filmu

Opis filmu

Historia legendarnego pięściarza Tadeusza "Teddy’ego" Pietrzykowskiego, który zdobył tytuł mistrza wszechwag niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Oparty na faktach dramat przedstawiający nieznaną historię polskiego sportowca, który w miejscu zagłady stał się symbolem nadziei na zwycięstwo.

Zobacz inne filmy

Pokaż inne filmy

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.