Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Kicia Kocia mówi: Dzień dobry!

Potencjał edukacyjny 9 z 10 gwiazdek
9 / 10
Atrakcyjność dla widza 8 z 10 gwiazdek
8 / 10

Rekomendacja ZEF

Kicia Kocia to edukacyjny film dla przedszkolaków, zrealizowany na podstawie popularnych książek Anity Głowińskiej. Składa się z siedmiu kilkuminutowych  odcinków, z których każdy pokazuje i objaśnia dziecku otaczający je świat.

Filmy, podobnie jak książki, opowiadają o powszednim życiu najmłodszych, uczą radzenia sobie z problemami, przybliżają zasady panujące w codziennym życiu. Pierwszy uczy jak ważna jest grzeczność i używanie „magicznych słów”, które innym sprawiają radość. Drugi pokazuje znaki drogowe i sygnalizację świetlną oraz objaśnia na czym polega kierowanie ruchem przez policjantkę. Trzeci przekonuje do jedzenia owoców i warzyw. Czwarty zapoznaje z pracą strażaka. Piąty opowiada o kosmosie i sile grawitacji . Szósty uczy, że dobra zabawa powinna podobać się wszystkim i że nie zawsze trzeba robić to, co chcą inni. Ostatni pokazuje jak wyglądają instrumenty muzyczne i jakie dźwięki wydają.

W atrakcyjnej i przystępnej formie animacja propaguje pozytywne wzorce zachowania, edukuje na temat podstawowych emocji, zdrowia, zasad panujących w przestrzeni publicznej, zachowania w kontaktach z najbliższymi. Zwraca przy tym uwagę zarówno na pozytywne jak i negatywne wzorce, zestawiając je ze sobą. Powtarzalność treści, służąca edukacji najmłodszych nie bazuje na monotonnym odtwarzaniu obrazów ale ciekawym wplataniu powielanych informacji w proste narracje.  

Film angażuje, wywołując interakcję poprzez pozadiegetyczne zwroty bohaterki w stronę widzów, dzięki rozmowom z narratorem z offu. Jest przy tym atrakcyjny wizualnie – prosta kolorowa animacja, stylizowana na dziecięce rysunki, ogniskuje uwagę na tym, co najważniejsze, umożliwiając dziecku skupienie na meritum.  

Film oceniało 3. ekspertów ZEF. Eksperci rekomendujący film; Iwona Kwincińska, Dominika Zielińska, Emilia Żuber

Kicia-Kocia-mówi-dzień-dobry-plakat-ONLINE-624x900

Ocena natężenia treści spornych: brak

Brak

Metryka filmu

Opis filmu

Rezolutna Kicia Kocia razem z wiernymi przyjaciółmi: Packiem, Adelką i Juliankiem odkrywa odważnie świat i stawia czoła wielu nowym sytuacjom. Jej przygody odzwierciedlają dziecięcą wrażliwość oraz ukazują pełną ciepła i radości codzienność. Czynności, takie jak mycie się, gotowanie, jazda pociągiem, radzenie sobie z przeziębieniem czy zawieranie przyjaźni, pomagają najmłodszym oswajać się z nowymi emocjami i uczuciami. Kicia Kocia znajdzie odpowiedź na wszystko! Filmowe opowieści na podstawie uwielbianych książek Anity Głowińskiej to idealna okazja na jeden z pierwszych, niezapomnianych seansów w kinie.
Odcinki serialu, które zobaczymy w trakcie seansów: Kicia Kocia mówi: Dzień dobry, Kicia Kocia zostaje policjantką, Kicia Kocia i witaminowe przyjęcie, Kicia Kocia poznaje strażaka, Kicia Kocia w kosmosie, Kicia Kocia nie chcę się tak bawić , Kicia Kocia zakłada zespół muzyczny.

Zobacz inne filmy

Pokaż inne filmy

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.