Przejdź do sekcji:
Zobacz profil na platformie Facebook Zobacz profil na platformie Instagram Zobacz profil na platformie Youtube Zobacz profil na platformie TikTok

Lada dzień

Potencjał edukacyjny 10 z 10 gwiazdek
10 / 10
Atrakcyjność dla widza 9 z 10 gwiazdek
9 / 10

Rekomendacja ZEF

Przepiękny wizualnie, zrealizowany ciepło film o problemach współczesnego świata, aktualnych również w naszym kraju. Dzięki scenariuszowi i bardzo dobrej grze aktorskiej angażuje emocjonalnie widzów w każdym wieku, więc warto wybrać się na niego całą rodziną, międzypokoleniowo.

Może być punktem wyjścia do rozmowy o wartościach, wspólnocie i wyobcowaniu, różnorodności kulturowej, wrażliwości społecznej, przyjaźni i odpowiedzialności oraz o tym, że każdemu przysługuje prawo do życia w bezpiecznym dla niego środowisku.

Eksperci oceniający film:  Bolesław Drohomirecki, Elżbieta Piotrowicz,

Lada dzień - plakat

Ocena natężenia treści spornych: bardzo mało

niebezpieczeństwo, poczucie zagrożenia

Problem odrzucenia wniosku o prawo stałego pobytu i azyl- grożące niebezpieczeństwo po powrocie do kraju, z którego ktoś wcześniej wyjechał- w trosce o życie swoje i rodziny

Metryka filmu

Opis filmu

Ramin i jego irańska rodzina mieszkają w ośrodku dla uchodźców w Finlandii. Gdy chłopak zaczyna cieszyć się wakacjami, rodzina otrzymuje wiadomość, że ich wniosek o azyl został odrzucony.
Rodzice Ramina robią wszystko, żeby chłopiec i jego siostra czuli się jak w normalnym, kochającym domu. Widmo deportacji skłania rodzinę do złożenia apelacji. Starają się zachować pozytywne nastawienie do życia,  pomimo zbliżających się trudności. Pełne ciepła, zrozumienia i humoru relacje zakłóca jednak niepewność jutra. W takich warunkach Ramin wchodzi w dorosłość. Prawdziwa przyjaźń, pierwsza impreza i zakochanie, szukanie siebie. Każda chwila jest bezcenna. Oficerowie służby imigracyjnej regularnie odwiedzają szkołę Ramina, żeby zabrać dzieci, których rodziny nie otrzymały prawa do azylu. Czy przyjadą również po niego?

Zobacz inne filmy

Pokaż inne filmy

Partnerzy i instytucje wspierające ZEF

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.